FIS Cup Ga-Pa: Podsumowanie finałowych konkursów

CranberryZest | 19.3.12 | 0 komentarze

W miniony weekend w Garmisch-Partenkirchen (HS 125) odbyły się zawody z cyklu FIS Cup. W konkursach wystąpili także Polacy.

PIERWSZY KONKURS - 17 MARCA

Całe podium zajęli reprezentanci gospodarzy. Na najwyższym jego stopniu stanął Michael Dreher, który uzyskał 136,5 oraz 131,5 m. Drugie miejsce zajął Danny Queck, a jego rezultaty to 132 oraz 131 m. Najniższy stopień podium  przypadł Marinusowi Krausowi. Rezultaty Niemca to 131 oraz 130,5 m.

Za "niemieckim podium" znalazł się Cene Prevc. Słoweniec lądował odpowiednio na 133,5 oraz 131 m. Był to rodzynek w najlepszej szóstce konkursu, gdyż piąta oraz szósta pozycja także należały do Niemców. Tuż za Prevcem uplasował się Kevin Horlacher. Niemiec w obu seriach uzyskał identyczną odległość 129 m. Szósty był Pius Paschke, który w pierwszej próbie skoczył 129,5 m, a w drugiej metr bliżej.

Wysoką 12.lokatę zajął nasz reprezentant Krzysztof Biegun. Osiemnastolatek oddał skoki na odległość 128 oraz 120 m. Punktował również Mateusz Kojzar, który po skokach na odległość 122 oraz 110 m został sklasyfikowany na 30. pozycji.

Na 39. miejscu znalazł się Adam Ruda, który skoczył 114,5 m. Dwie pozycje za nim był Jakub Wolny z wynikiem 113 m.

W konkursie nie wystartowała czwórka naszych skoczków (nie wiem z jakiego powodu), byli to: Patryk Dunajski, Sebastian Hebel, Konrad Janota oraz Michał Milczanowski.

DRUGI KONKURS - 18 MARCA

Pierwsza szóstka konkursu pozostała bez zmian (jeśli chodzi o nazwiska zawodników) jednak trochę zmieniły się pozycje niektórych z nich. Zwycięzcą został ponownie Michael Dreher,który w pierwszej próbie lądował na 131,5 m. W drugiej skoczył o 9,5 m dalej. Drugie miejsce zajął inny Niemiec- Pius Paschke, który uzyskał 130,5 oraz 131,5 m. Trzeci był jego rodak Danny Queck ze skokami na odległość 125 oraz 134,5 m. Czwarty był kolejny reprezentant gospodarzy Kevin Horlacher z rezultatami 128,5 oraz 131 m. W niemieckie towarzystwo zgrabnie wpasował Cene Prevc, który znalazł się tuż za nimi. Słoweniec skoczył 129 oraz 132,5 m. Szósta pozycja przypadła Krausowi Marinusowi z wynikami 125 oraz 134,5 m.

Najlepszą dziesiątkę zamknął Krzysztof Biegun,skacząc odpowiednio 125 oraz 126,5 m. Niestety nazwisko kolejnego Polaka widniało poza 30. Mateusz Kojzar był 33. i skoczył 116,5 m. Na 43. pozycji znalazł się Adam Ruda, który uzyskał 110 m. Jakub Wolny był 47.- 109 m.

M.Nowicka/źródło:fis-ski.com

Kategorie: , , , , ,