Archiwum strony

Bystra - Sobotni Konkurs Skoków na Igelicie za nami

Unknown | 18.8.12 | 0 komentarze

Marcin Topór
W dniu dzisiejszym w Bystrej odbyły się kolejne zawody z cyklu Konkursu Skoków Narciarskich na Igelicie. Przy słonecznej letniej pogodzie zebrali się najmłodsi skoczkowie z beskidzkich klubów oraz zakopiańskich, by stanąć do rywalizacji na dwóch obiektach HS-19 oraz HS-31. Dziewczęta
Zabawa na skoczni HS-19 rozpoczęła się trochę wcześniej niż planowano. Wśród dziewcząt niezawodna jak zawsze okazała się Monika Luber z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice, uczęszczająca obecnie do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk. Monika uzyskała  w dwóch próbach po 21. metrów oraz notę łączną 275,6 pkt.
Druga okazała się jej koleżanka klubowa Anna Twardosz, uzyskując 19. i 20,5 metra oraz 266 pkt.
Trzecie miejsce na podium przypadło zawodniczce LKS Sokoła Szczyrk. Kinga Rajda zdobyła bowiem 248 pkt., skokami na odległość 18. i 18,5 metra. W tej kategorii zmierzyło się dziesięć zawodniczek.
Pełne wyniki dziewcząt


Monika Luber

Joanna Kil, Kamila Karpiel, Róża Pawlikowska

Rocznik 2002 i młodsi
Wśród chłopców z rocznika 2002 i młodsi nie miał sobie równych Bartłomiej Klimowski. Zawodnik klubu PKS Olimpijczyk Gilowice uzyskał dwa razy po 20,5 metra i 271,8 pkt.  Wiktor Fickowski z LKS Sokół Szczyrk zajął drugie miejsce skokami na 20. oraz 20,5 metra (268,4 pkt). Trzeci okazał się skoczek z KS Wisły Ustronianki Marcin Małyjurek lecąc dwukrotnie na 20. metrów (259,5 pkt). W tej kategorii wiekowej w szranki stanęło 22. śmiałków.
Pełne wyniki rocznika 2002 i młodsi


Wiktor Fickowski
Michał Socha, Maciej Gąsienica- Ciaptak, Szymon Olek


Rocznik 2001
Teraz przyszła kolej na sportowców z rocznika 2001 i większy obiekt o rozmiarze HS-31.
Na nim rządził Patryk Hutyra z LKS Sokół Szczyrk. Zwycięzca osiągnął 29. i 30.5  metra (242,7 pkt).
Tuż za nim uplasował się Marcin Topór z AZS Zakopane skacząc 29. i 29,5 metra (235,3 pkt).
Dawid Haberny skokami dwukrotnie na 29. metrów wywalczył sobie trzecie miejsce. Skoczek z klubu KS Chochołów uzyskał 233,7 punktu.
Pełne wyniki rocznika 2001


Maciej Zborowski
Patryk Pulkowski

Po konkursie odbyła się dekoracja oraz wręczenie medali i drobnych upominków.
Tym sposobem zakończyliśmy sobotnią rywalizację, pełną dziecięcych radości, a czasem wielkich smutków. Oprócz krzyków szczęśliwych dzieci, które zwyciężały i głosów uznania ich opiekunów, dało się też usłyszeć płacz przegranych maluchów i pocieszenia mówiące: "Nie płacz, to tylko sport".

Jutro nowa odsłona dziecięcych rywalizacji, a my ponownie odwiedzamy to urokliwe, leśne miejsce w Bystrej.

Pokaz slajdów:Filmy:

HS 31


Dekoracja


Źródło: Informacja własna

Kategorie: ,


0 komentarze

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA