LGP Hakuba: Wank wygrywa! Kubacki na podium!

Aga Pająk | 26.8.12 | 0 komentarze

W drugim dniu zmagań na olimpijskiej skoczni w japońskiej Hakubie trzeci konkurs z rzędu wygrał lider klasyfikacji generalnej Andreas Wank (125,5 m i 118 m). Niemiec tym samym umocnił się na prowadzeniu. Na drugim miejscu znalazł się Jurij Tepes (117 m i 119 m). Na najniższym stopniu podium stanął Dawid Kubacki (113 m i 127 m), który podobnie jak wczoraj awansował na tą pozycję z miejsca poza najlepszą '10'.

Tuż za popularnym 'pudłem' sklasyfikowano Vladimira Zografskiego (112,5 m i 122,5 m). Czołową '5' zamknął czterokrotny mistrz olimpijski Simon Ammann (122,5 m i 110 m). Szóste miejsce przypadło dla Matjaza Pungertara (115 m i 119 m). Na siódmej pozycji uplasował się Taku Takeuchi (119 m i 113 m). Dobrze zaprezentował się także Bartłomiej Kłusek, który w swoich próbach uzyskał 119,5 m i 115,5 m. Dalej sklasyfikowano Jana Maturę (110,5 m i 129 m) i Toma Hilde (119 m i 111,5 m).

Aleksander Zniszczoł (115 m i 126 m) zajął dobre czternaste miejsce. Punktów nie zdobyli Krzysztof Miętus oraz Krzysztof Biegun.