CoC Czajkowski: Triumf Loitzla, Ziobro 5.

CranberryZest | 16.9.12 | 4 komentarze

W dzisiejszym konkursie rozgrywanym w rosyjskiej miejscowości Czajkowski  pierwsze miejsce zajął  podobnie jak wczoraj Wolfgang Loitzl, który skokami  128,5 oraz 132,5 m oraz łączną notą  251,3 pkt wyprzedził rywali. W drugiej serii zobaczyliśmy sześciu naszych rodaków.

Na podium zawodów znaleźli się również Denis Kornilov (130,5 i 126,5 m) oraz Karl Geiger z rezultatami 127,5 oraz 133,5 m.
Tuż za tą trójką uplasował się Jan Matura. W pierwszej serii Czech skoczył 128,5 m, a w drugiej pół metra dalej. Piąta pozycja należała do Jana Ziobro, który skoczył odpowiednio 126,5 oraz 132,5 m. Najlepszą szóstkę zawodów zamknął Stephan Leyhe, oddając w konkursie dwa skoki na odległość 128 m.

Dobre pozycje zajęli również inni nasi skoczkowie. Na 11. pozycji z wynikami 127 oraz 122,5 m znalazł się Aleksander Zniszczoł. Cztery pozycje niżej uplasował się Krzysztof Biegun, który skoczył 122 oraz 123,5 m. Tą pozycję podzielił wspólnie ze Słoweńcem Primozem Piklem (125 oraz 120,5 m). Grzegorz Miętus był dzisiaj 17. po skokach na odległość 124 oraz 122 m. Jego straszy brat Krzysztof został sklasyfikowany siedem pozycji niżej, a jego wyniki to 118 oraz 118,5 m. Ostatnim punktującym Polakiem był Andrzej Zapotoczny, który zajął 26. lokatę z rezultatami 116 oraz 121 m.

Jedynym reprezentantem, który nie punktował w konkursie był Łukasz Rutkowski, który po skoku na odległość 113,5 m zajął 32. pozycję.