Memoriał J.Raski i Mistrzostwa Czech: Hlava i Dolezalova najlepsi!

Aga Pająk | 2.9.12 | 3 komentarze

Wczoraj na skoczni w czeskim Frensztacie odbył się 1. Memoriał niedawno zmarłego wybitnego czeskiego zawodnika - J. Raski. W zmaganiach wzięli udział zawodnicy z Czech, Polski, Norwegii oraz Słowenii.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się być Lukas Hlava (94,5 m i 96 m), który wyprzedził dwóch reprezentacyjnych kolegów - Romana Koudelkę (96 m i 93,5 m) oraz Antonina Hajka (95 m i 95 m). Tuż za podium sklasyfikowano Bartłomieja Kłuska (94 m i 95 m), a najlepszą '5' zamknął Aleksander Zniszczoł (94,5 m i 94 m).

Pełne wyniki:

Kadra młodzieżowa Polski

Michaela Dolezalova (87 m i 83,5 m) tryumfowała w kategorii kobiet. Drugie miejsce zajęła Vladena Pustkova (82 m i 82 m). Skład podium uzupełniła reprezentantka Norwegii - Gyda Enger, która w swoich skokach uzyskała 74 m i 72 m. Karolina Indrackova (74 m i 71 m) sklasyfikowana została na czwartej pozycji, a w czołowej '5' miejsce wywalczyła także Barbora Blazkova (72 m i 69 m).

Jednocześnie z Memoriałem rozegrano także letnie Mistrzostwa Czech. Wśród seniorów wygrał Lukas Hlava. Najlepszym juniorem został Vojtech Stursa, a tytuł mistrzyni wywalczyła Michaela Dolezalova.