Dziś na skoczni HS109 w Kranju odbyły się zawody z cyklu Puchar Cockta. Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych. Organizatorem był klub SSK Costella Ilirija.
Sarah Hendrickson  została zwyciężczynią dzisiejszego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet, który miał miejsce w Val di Fiemme. Amerykanka uzyskała 105 i 107,5 metra. Odległościami najmniej ustępowała jej Daniela Iraschko.
Sara Takanashi została złotą medalistką na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Innsbrucku. Srebro zdobyła Niemka Katharina Althaus, a brązowy medal Ursa Bogataj. Nasza Magdalena Pałasz zajęła ostatnie miejsce.

Zwycięstwem Manuela Fettera zakończył się dzisiejszy konkurs Pucharu Kontynentalnego  w Titisee- Neustadt. Drugi był nasz reprezentant Stefan Hula. W pierwszej dziesiątce był także Krzysztof Miętus - zajął 9. pozycję.
Po raz kolejny to pogoda wygrywa ze skoczkami oraz organizatorami konkursu. Podobnie jak wczoraj z powodu złych warunków atmosferycznych nie udało się przeprowadzić treningu oraz konkursu.