Archiwum strony

Dzisiejszy konkurs na Wielkiej Krokwi zakończył się triumfem Kamila Stocha. Polak wygrał skokami 125,5 m oraz 135 m. W czołowej trzydziestce konkursu zobaczyliśmy czterech Polaków.
Po raz kolejny Sarah Hendrickson (89 m i 89,5 m) okazała się najlepsza. Na drugiej pozycji znalazła się Daniela Iraschko (88 m i 85 m). Na najniższym stopniu podium, ze skokami na odległość 84 m i 82,5 m sklasyfikowano Emę Klinec ze Słowenii.
Kolejna smutna wiadomość nadeszła ze świata narciarstwa. Zmarł wybitny czeski skoczek narciarski - Jiri Raska. Na igrzyskach olimpijskich w 1968 r w Grenoble zdobył złoto (K70) i srebro (K90). 
Sześciokrotny Mistrz Czech, ogłoszony najlepszym czeskim narciarzem XX wieku przez Czeski Związek Narciarski i odznaczony medalem za zasługi Republiki Czeskiej.
Fot: Alicja Kosman
W środę po raz trzeci w tym tygodniu nasi młodzi skoczkowie narciarscy pojawili się w Wiśle Łabajowie, aby rywalizować – tym razem nie w zawodach LOTOS Cup 2012, lecz w Pucharze Wisły. Konkursy w kategoriach junior A, B i C rozgrywane były na skoczni K-65. Pogoda była dużo lepsza niż w poprzednich dniach, a co najważniejsze – tym razem obyło się bez wypadków.
Andreas Stjernen okazał się najlepszy w pierwszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. Norweg oddał dwa najdłuższe skoki 97 i 94,5 metra, co dało mu 2,5 punktową przewagę nad kolegą z kadry. Ole Marius Ingvaldsen skoczył bowiem 96 i 94,5 metra. Trzeci był dobrze spisujący się Kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Clowes 93 oraz 95 metrów.