Archiwum strony

Silny i porywisty wiatr oraz niekorzystna prognoza pogody storpedowały dziś plany organizatorów i w Szczyrku Skalitem nie udało się przeprowadzić ósmych, finałowych zawodów LOTOS Cup 2012 w skokach narciarskich. Zamiast skoków kibice mogli obejrzeć dekorację medalową wczorajszych zwycięzców.
W kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu zaczynającego rywalizacje o tytuł Mistrza Świata w Lotach zwyciężył Andreas Koffler z odległością 221 m.W jutrzejszym konkursie zobaczymy komplet naszych reprezentantów.
Mistrzem Świata Juniorów w Tureckim Erzurum został Nejc Dezman ze Słowenii. 
Skoczek ten poleciał na 109,5 i 108 metrów uzyskując 286,5 punktu.
Na drugim miejscu podium usadowili się ex aequo, następny Słoweniec Jaka Hvala (110,5 i 105,5 m) oraz Polak Aleksander Zniszczoł (107,5 i 109,5 m).

Sarah Takanashi została złotą medalistką Mistrzostw Świata Juniorów rozgrywających się w tureckim Erzurum. 
Środowe zawody LOTOS Cup 2012 w skokach narciarskich w Szczyrku Skalitem przyciągnęły rekordową ilość prawie dwustu zawodników i zawodniczek z Polski, Czech i Ukrainy. Rywalizacja toczyła się w dobrych i sprawiedliwych warunkach, a przedni wiatr umożliwiał długie loty. Przedostatni konkurs w tym sezonie przyniósł zmianę lidera w kategorii junior B, ale nic nie jest jeszcze pewne. Walka o czołową trójkę w wielu kategoriach toczyć się będzie do samego końca.
Dobiegł końca II cykl zawodów LOTOS Cup w kombinacji norweskiej. Finałowa rywalizacja toczyła się w środę 22 lutego na skoczniach w Szczyrku Skalitem oraz trasach biegowych Kubalonki. Po raz trzeci w tym sezonie triumfowali: Dawid Haberny, Dawid Jarząbek, Łukasz Podżorski oraz Damian Urbaś, czym potwierdzili swoje zwycięstwo w klasyfikacji generalnej LOTOS Cup 2012.