Archiwum strony


W dniu dzisiejszym na skoczniach w Wiśle Centrum zostały rozegrane zawody o Letni Puchar Wisły. Z tego co zapowiadają włodarze klubu KS Wisła Ustronianka, do którego należą te obiekty, a także władze PZN, prawdopodobnie był to ostatni konkurs na starych skoczniach.
Żaden z Amerykanów nie spełnia kryteriów FIS, a więc żaden nie znalazł się w kadrze narodowej A. W kadrze B znalazło się zaś czterech zawodników, którzy w sezonie 2012/2013 będą walczyć o punkty w Pucharze Kontynentalnym, a może i w Pucharze Świata.
Austriacki Związek Narciarski postanowił ogłosić składy kadr na nadchodzący sezon. Nie jest zaskoczeniem, że nie wprowadzono żadnych większych zmian, gdyż zespół po raz kolejny w minionym roku był bardzo mocny.
Andreas Wank jest coraz bardziej rozpoznawalną twarzą w niemieckich, jak i światowych skokach narciarskich. Ostatnio został zaproszony jako gość specjalny na konkurs skoków organizowany w Rothenburgu.
Tak, jak można było prześledzić w prognozach pogody, do Gilowic napłynął zimny front atmosferyczny  i  przyniósł ze sobą chmury i deszcz. Nie przeszkodziło to jednak organizatorom w przeprowadzeniu  Międzynarodowych Zawodów w Skokach Narciarskich na Igelicie o puchar Śląskiej Rady Wojewódzkiej LZS.