Archiwum strony

Serdecznie zapraszamy kibiców i zawodników na kolejne zawody Turnieju Skoków Narciarskich na Igelicie, które odbędą się na skoczniach w Bystrej. 
Daniela Iraschko
Austriaczka Daniela Iraschko zdecydowanie wygrała konkurs Letniej Grand Prix kobiet w Hinterzarten. Prowadząc po pierwszej serii skokiem na odległość 99. metrów, w drugiej rundzie nie dała rywalkom szans, osiągając uwaga...103 metry! Był to najdłuższy skok konkursu. 
Kwalifikacje do niedzielnego konkursu w Hinterzarten wygrał Nicolas Mayer. Francuz skoczył 98,5 m.in. o 0,3 pkt wyprzedził Niemca Quecka - 100,5 m. Na trzecim miejscu uplasował się Lukas Hlava, który uzyskał taką samą odległość jak Danny.
W drugim treningu poprzedzającym kwalifikacje, które są zaplanowane na godzinę 17:00 najlepszy okazał się być najstarszy ze zgłoszonych zawodników, a mianowicie Noriaki Kasai. Japończyk lądował na 108 m. Na drugim miejscu znalazł się Tom Hilde - 99,5. Trzecią pozycję zajął Andreas Wank - 98,5m.
Przed chwilą zakończyła się pierwsza sesja treningowa, w której najlepszy okazał się być Andreas Wank. Niemiec poszybował na 100,5 m. Na drugim miejscu sklasyfikowano dwóch zawodników - Lukasa Hlavę z wynikiem 102,5 m oraz podopiecznego Alexandra Stoeckla - Toma Hilde z rezultatem 100 m.