Archiwum strony

Zawodnik kadry młodzieżowej Klemens Murańka od pewnego czasu musiał zaprzestać treningów z powodu pogłębiającej się wady wzroku. Dobrą wiadomością jest, że osiemnastolatek wznowi treningi wraz z początkiem września. Niedawno przeszedł pierwszą operację oczu.
Kwalifikacje do jutrzejszego konkursu, który odbędzie się na skoczni w Hakubie wygrał Sho Suzuki. Japończyk skokiem na odległość 123 m wyprzedził dwóch kolegów z reprezentacji - Noriakiego Kasai (122,5 m) oraz Kento Sakuyamę (119,5 m).
Dziś na skoczni w Hakubie odbyły się dwie sesje treningowe. W pierwszej najlepszy okazał się być Noriaki Kasai, zaś w drugiej Dawid Kubacki. Za chwilę rozpoczną się kwalifikacje. Na starcie zaledwie 54. zawodników.
W lutym rekordzista świata w długości lotu Johan Remen Evensen ogłosił zakończenie kariery. W wywiadzie dla Dagbladet powiedział, że marzy o powrocie na skocznie.
W ostatnich dniach głośnych echem obiła się sprawa dotycząca Tomasza Byrta, który został odsunięty z kadry oraz odebrano mu stypendium sportowe wynoszące 1380 zł. Przez ostatnie dwa miesiące 19-latek przebywał w Wiśle i nie pojawiał się na treningach, ponieważ jego "organizm się zbuntował". Skoczek nie próbuję się usprawiedliwiać i stwierdza, że ''to jego wina, że sam w sobie się pogubił''.