Archiwum strony

Przed chwilą na Vogtland Arenie w Klingenthal niemieccy zawodnicy zakończyli indywidualne zmagania o tytuł mistrza swojego kraju. Rywali znokautował Severin Freund, który lądował na 141,5 m oraz 143,5 m.
Dziś na skoczni w Bischofshofen rozegrano zawody o tytuł mistrza Austrii. Konkurs wygrał Wolfgang Loitzl, który dwukrotnie lądował na 126,5 m. Drugie miejsce zajął Gregor Schlierenzauer - 125,5 m i 127,5 m. Na najniższym stopniu podium stanął Thomas Morgenstern - 123,5 m i 126,5 m.
W minioną środę na skoczni w Klingenthal rozegrane zostały ostatnie zawodyLetniej Grand Prix w skokach narciarskich. Tryumfatorem okazał się być Severin Freund, zaś tytuł najlepszego zawodnika lata zgarnął Andreas Wank.
Robert Mateja trener kadry młodzieżowej w skokach narciarskich, uchylił nam rąbka tajemnicy odnośnie zdrowia zawodników oraz planów na nadchodzące tygodnie.
Zapraszamy do lektury. 
Okazuje się, że jedną z  przyczyn hamowania rozwoju skoków narciarskich w naszym kraju mogą być... zbyt wysokie ceny najmu za skocznie. Różnice w cenie wynajęcia skoczni w Wiśle-Malince (dzierżawi ją PZN), a obiektami w Szczyrku, czy w Zakopanem (właścicielem jest Centralny Ośrodek Sportu) są dość spore.