Archiwum strony

Sezon letni w wykonaniu Norwegów był w kratkę. Zdarzały się znakomite występy podopiecznych Alexandra Stoekla oraz takie z których niekoniecznie mógłby być zadowolony.
Dzisiaj na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbyły się zawody o Puchar Prezesa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Odbyła się tylko jedna seria skoków, w której najlepszy okazał się zawodnik  KS Wisły Ustronianki Rafał Śliż.
Manuel Fettner został Mistrzem Austrii w skokach narciarskich na skoczni normalnej K-90 w Villach. Zawodnik z Tyrolu skoczył na 97 i 92 metry. Srebro powędrowało do Thomasa Morgensterna (91,5 i 96 m). Brązowy medal wywalczył Andreas Kofler (94,5 i 92,5 m).
Kilka dni temu opadły emocje związane z Letnią Grand Prix, to już za półtora miesiąca czeka nas otwarcie sezonu zimowego. Na przełomie roku skoczkowie tradycyjnie będą rywalizować o zwycięstwo w prestiżowym Turnieju Czterej Skoczni. Już teraz można nabyć bilety na te zawody.
Zwycięzcą ostatniego w sezonie letnim konkursu z cyklu FIS Cup został reprezentant gospodarzy Pascal Kaelin, który skoczył odpowiednio 109 oraz 107,5 m za co łącznie otrzymał 237,7 pkt.
Sport, w tym także skoki narciarskie to dla zawodników  nie tylko zwycięstwa, medale, tytuły, ale także to pieniądze. Kto w tym roku zarobił podczas Letniej Grand Prix zarobił najwięcej?