Archiwum strony

Trener polskiej kadry narodowej skoczków narciarskich Łukasz Kruczek, wybrał skład na zawody inaugurujące Puchar Świata w Lillehammer. 
Norefjell  jest  ośrodkiem narciarskim położonym w gminie Krødsherad, w okręgu Buskerud, w środkowej Norwegii. Jest bazą narciarską i ośrodkiem sportowym. 
Ciekawy sezon nam się zapowiada w Eurosporcie. 
Adam Małysz będzie komentował dla polskich widzów Eurosportu wybrane konkursy PŚ począwszy od inauguracji sezonu w Lillehammer. Najwybitniejszy polski skoczek w historii będzie również międzynarodowym ekspertem Eurosportu podczas relacji z zawodów.


Już w trakcie pierwszych konkursów indywidualnych w Lillehammer - 24 i 25 listopada - widzowie kanału usłyszą czterokrotnego zdobywcę Kryształowej Kuli w nowej roli. Co więcej, Małysza będzie można nie tylko usłyszeć, ale również zobaczyć. W trakcie relacji z zawodów na antenie Eurosportu zostaną bowiem wyemitowane jego wypowiedzi, w których przed milionami widzów w Europie odkryje wiele nieznanych wcześniej historii, anegdot i opowie o swoich doświadczeniach.


- Nie ukrywam, że jestem bardzo podekscytowany rolą komentatora skoków w Eurosporcie. Z jednej strony czuję lekki stres, jak mój komentarz odbiorą widzowie, z drugiej strony to wielka radość, że rozpocznę od zawodów w Lillehammer, skąd mam wiele fantastycznych wspomnień, o których postaram się też opowiedzieć. Z niecierpliwością czekam więc na start sezonu - powiedział Adam Małysz.

 Grupa Eurosport zaproponowała mu także współpracę, owocem której będą eksperckie wypowiedzi mistrza emitowane w 59 krajach w trakcie relacji z zawodów Pucharu Świata. Dzięki nim miliony widzów poznają m.in. wiele tajemnic, które kryją skocznie czy usłyszą opinię Polaka o nowych przepisach dotyczących na przykład zawodów z udziałem kobiet. W podobnej roli Małysz występował już w Eurosporcie w ubiegłym sezonie.

Małysza komentującego zawody w Eurosporcie będzie można usłyszeć w trakcie relacji z pierwszych zawodów indywidualnych w Lillehammer - 24 i 25 listopada. Kolejny raz zasiądzie za mikrofonem podczas PŚ w Soczi - 8 i 9 grudnia. Oba konkursy w Rosji wraz z kwalifikacjami pokazywać będzie w Polsce wyłącznie Eurosport.

Maciej Kot jest obecnie numerem dwa w polskiej kadrze. Na młodego skoczka z Zakopanego stawia sam Adam Małysz. Latem spisywał się naprawdę świetnie, wygrał dwa konkursy Letniej Grand Prix. Teraz ma nadzieję, że podobne sukcesy odniesie zimą.