Sobota minęła nam pod znakiem ciekawych zawodów dla młodych skoczków, które odbyły się w Goleszowie.
Międzynarodowe Zawody w Skokach Narciarskich „Mikołaj w Goleszowie”, przebiegały w mroźnej zimowej atmosferze. Były to pierwsze w Polsce zawody tej zimy.
W dzisiejszym konkursie zwyciężył Gregor Schlierenzauer, który skoczył odpowiednio 104,5 oraz 105,5 m. We finałowej serii zobaczyliśmy dwóch naszych reprezentantów - Macieja Kota oraz Dawida Kubackiego.
Fot: Wikipedia
Sarah Hendrickson zwyciężyła w konkursie Pucharu Świata w Soczi. Amerykanka nie dała szans rywalkom uzyskując 103,5 i 103 metry. Drugie miejsce podium przypadło Japonce Sarze Takanashi, która osiągnęła 106 i 104 metry. Najniższy stopień zajęła Anette Sagen. Doświadczona Norweżka poleciała na 101,5 i 98 metrów.
W pierwszym konkursie z cyklu Pucharu Kontynentalnego rozgrywanego w Ałmatach (HS 140)  zwyciężył  Stefan Kraft, który uzyskał odpowiednio 136,5 oraz 133,5 m. Dobrą wiaodmością jest, że tuż za Austriakiem uplasował się Klemens Murańka.