Archiwum strony

Dziś na skoczni K 90 w czeskim Harrachovie rozegrane zostały zawody w skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. Na obiekcie rywalizowały zawodnicy, jak i zawodniczki w kilku kategoriach. Początkowo konkurs zaplanowany był na 28.12.2012 r., lecz z powodu złych warunków atmosferycznych przeniesiony został na dzień dzisiejszy.

W niedzielnym konkursie zobaczyć będziemy mogli komplet polskich zawodników. W dzisiejszych kwalifikacjach bardzo dobrze spisał się Piotr Żyła (10.), a także Dawid Kubacki (15.) oraz Kamil Stoch (16.) . Dwa miejsca niżej, na 18. pozycji zobaczyliśmy Stefana Hulę, na miejscu 27. Maćka Kota. Klemens Murańka wylądował na 34. miejscu, a Krzysztof Miętus na 45.

Kwalifikacje przed pierwszym konkursem Turnieju Czterech Skoczni wygrał Gregor Schlierenzauer, który w swojej próbie uzyskał 131,5 m. Na drugiej pozycji uplasował się Anders Jacobsen z rezultatem 133,5 m. Trzecie miejsce przypadło Wolfgangowi Loitzlowi - 128,5 m.

Organizatorom oraz uczestnikom pierwszych w tym sezonie zawodów LOTOS Cup w skokach narciarskich w Szczyrku przyszło się dziś zmierzyć z trudnymi warunkami. Silny i zmienny wiatr, deszcz oraz marznący śnieg nie ułatwiały przeprowadzania zawodów. W dodatku jeden z juniorów odniósł ciężki wypadek i na wybiegu skoczni lądować musiał helikopter.