Amatorzy skakali w Łodzi oraz Korzennej

Krwisty | 30.1.13 | 0 komentarze

Łódź i znajdująca się tam Rudzka Góra gościły w minioną niedzielę skoczków narciarskich. Zorganizowano bowiem II Mistrzostwa Centralnej Polski w skokach narciarskich.

Na Rudzką Górę zjechało 19 śmiałków, między innymi  z Warszawy, Pabianic, Sieradza, Zgierza i oczywiście samej Łodzi.
W kategorii Open na skoczni K-5 zwyciężyli Bartosz Post (7 i 7,5 m), Michał Pietrus (2x7 m), oraz Jacek Cabaj (6 i 6,5 m).

Na większym obiekcie o rozmiarze K-15 w kategorii "Narty zjazdowe" najlepsi okazali się: Rafał Lichman i Bartosz Post (obaj po 11 i 12 m). Trzecie miejsce przypadło Jackowi Cabajowi oraz Piotrowi Golubiewskiemu (10 i 11 m).

W kategorii "Narty skokowe" nie miał sobie równych w rozegranych trzech seriach Dawid Jurga (15,16 i 16,5 m). Nieznacznie ustąpił mu Jakub Radziszewski zajmując drugą pozycję ,skokami na 16,15,16 metrów. Bartłomiej Marczak i Gabriel Grzejszczak zajęli odpowiednio trzecie i czwarte miejsce.

Szczegółowe wyniki

Amatorzy rywalizowali także w gminie Korzenna.

Odbył się tam I Otwarty Konkurs Skoków Narciarskich o Mistrzostwo Korzennej.
Do rywalizacji stanęło dziewiętnastu skoczków z pobliskich gmin.
Triumfatorem zawodów został  Szymon Apryasz. Wyrównał on rekord skoczni wynoszący 21 metrów, w drugiej serii skoczył 20, a w trzeciej 20,5. Drugie miejsce należało do Przemysława Jędrusika, a na trzecim miejscu uplasował się Piotr Świerad.

Zawody odbyły się pod okiem ratownika medycznego Janusza Miczołka, który czuwał nad bezpieczeństwem skoczków.