CoC Wisła II konkurs - Wypowiedzi - foto i video

Krwisty | 24.2.13 | 3 komentarze

Drugi konkurs indywidualny zaliczany do cyklu Pucharu Świata, który odbył się w niedzielę (24 lutego) w Wiśle, wygrał Norweg Atle Pedersen Roensen. Ponownie na drugim miejscu uplasował się Słoweniec Matic Benedik. Na najniższym stopniu podium stanął Jan Ziobro. W serii finałowej wystąpiło 5 z 6 startujących w zawodach Polaków, dwóch zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce.

W drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Wiśle zwycięstwo wywalczył po raz pierwszy w tym sezonie Atle Pesersen. Norweg skokami na odległość 124,5 i 129 metrów uzyskał łączną notę 253,8 pkt. Stając na podium nie krył ogromnej radości. - To były bardzo udane dwa dni. Dziś pogoda i warunki były całkiem stabilne - przyznał zwycięzca.

Wyniki II konkursu
Wyniki I konkursu   I konkurs Foto-Video

Drogie miejsce ponownie zajął Matic Bededik. Słoweniec po skokach na odległość 124,5 i 127,5 metra otrzymał w sumie 251,1 pkt. Zawody ocenia równie pozytywnie jak wczoraj, kiedy wszystko mu się w Wiśle podobało, z atmosferą i wsparciem kibiców włącznie.

Na najniższym stopniu podium podobnie jak w pierwszym konkursie stanął Polak. Tym razem Jan Ziobro skokami na odległość 124,5 i 126 metrów wyskakał sobie trzecie miejsce. Zdobył łącznie 247,8 pkt. - To był dobry weekend, szóste i trzecie miejsce, jestem zadowolony. Dziś warunki były trudniejsze niż wczoraj, wiatr troszkę kręcił, nie wypaczało to jednak wyników w dużym stopniu - podsumował zawody zawodnik WKS Zakopane.

Podczas serii finałowej doszło do groźnie wyglądającego upadku. Ole Marius Ingvaldsen nie ustał skoku na odległość 130,5 metra. Natychmiast została udzielona mu pomoc medyczna. Na szczęście Norwegowi nic poważniejszego poza stłuczeniami się nie stało. Ostatecznie zajął 11 miejsce.

O podsumowanie zawodów poprosiliśmy trenera Robertę Mateję. - Konkurs przebiegał fajnie, dwóch naszych zawodników znalazło się w pierwszej dziesiątce. Troszeczkę wiatr kręcił, warunki były zmienne, ale taka jest specyfika tego sportu.
Pięciu naszych zawodników awansowało do serii finałowej, w trzech przypadkach mieliśmy pecha, trafiliśmy na gorsze warunki, ale generalnie wyszło nieźle. Konkurs oceniam na plus - przyznał szkoleniowiec kadry juniorów.

Na miejscu czuwał nasz korespondent Granda i dzięki niemu mamy fajne i ekspresyjne zdjęcia.
Dziękujemy także Katarzynie Koczwarze i Izie Pilch za udostępnienie filmu i materiału z konferencji prasowej.