PŚ Trondheim: Piotr Żyła najlepszy w kwalifikacjach

Aga Pająk | 14.3.13 | 2 komentarze

Kwalifikacje do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata w norweskim Trondheim wygrał Piotr Żyła, który uzyskał  140 metrów. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Andreasa Stjernena (139,5 m). Trzeci był medalista Mistrzostw Świata - Peter Prevc (137 m).

Trzy kolejne lokaty zajęli Austriacy - Stefan Kraft (136,5 m), Wolfgang Loitzl (136,5 m) oraz Manuel Fettner (136,5 m). Siódmy był Dawid Kubacki (136 m). Tuż za nim miejsce zajął Jurij Tepes (136 m). Maciej Kot skoczył 136 metrów, co pozwoliło mu zająć dziewiątą pozycję. Czołową "10" zamknął Andreas Wellinger (136 m).

Dobry skok oddał także Stefan Hula (131 m), który był 14. Do konkursu awansował także Krzysztof Miętus (125,5 m) - 35.

źródło: informacja własna

Kategorie: , , ,