Puchar Kontynentalny- podsumowanie sezonu

CranberryZest | 17.3.13 | 3 komentarze

Podczas  kiedy do końca zmagań w Pucharze Świata został nam jeszcze jeden weekend, rywalizacja w Pucharze Kontynentalnym właśnie się zakończyła. Klasyfikacje generalną wygrał nieobecny na zawodach w Rosji Anze Semenic, a najlepszy z Polaków w tym sezonie okazał się Jan Ziobro, który cały sezon zakończył  na 8. miejscu.

Anze Semenic zwycięstwo w klasyfikacji zapewnił sobie już przed zakończeniem sezonu, gromadząc 667 punktów. Walka toczyła się o drugie miejsce, które przed zawodami w Rosji miał Matic Benedik (on także nie startował w ostatnich zawodach Pucharu Kontynentalnego, gdyż obecnie startuje w Pucharze Świata). Ostatecznie wyprzedził go Fredrik Bjerekeengen, który zdobył 656 punktów. Na najniższym stopniu podium klasyfikacji generalnej stanął właśnie Matic Benedik tracąc do Norwega zaledwie pięć punktów.

Tuż za podium znalazł się Atle Pedersen Roensen, który zgromadził 647 punktów. Piąte miejsce zajął Marinus Kraus z dorobkiem 636 punktów, a szósty był Kim Rene Elverum Sorsell z 633 punktami.

Jeśli chodzi o Polaków to w tym sezonie zdecydowanie najlepszy był Jan Ziobro, który pucharowe zmagania ukończył na 8. miejscu, gromadząc 548 punktów.
Następne polskie nazwisko pojawia się na 21. miejscu - jest to Klemens Murańka, który co prawda w Rosji spisywał się raczej słabo. W sumie w całym sezonie zebrał 350 punktów. Tuż zanim znajduje się Stefan Hula, który drobił się 339 punktów. Na 23. pozycji rywalizacje ukończył Krzysztof Biegun, gromadząc 324 punkty.

Kolejny Polacy znaleźli się już poza "30" klasyfikacji generalnej: Łukasz Rutkowski był 35. z dorobkiem 192 punktów, a cztery pozycje za nim znalazł się Bartłomiej Kłusek z 154 punktami.
Aleksander Zniszczoł tego sezonu nie może zaliczyć do udanych ponieważ zakończył rywalizacje dopiero na 43. miejscu z wynikiem 144 punkty.

Następnym Polakiem jest dopiero Grzegorz Miętus, który w tym sezonie zebrał 90 punktów, co dało mu 63. miejsce. Dalej jest Andrzej Zapotoczny - 55 punktów i 81. miejsce.
Na 100.pozycji znalazł się Marcin Bachleda z dorobkiem 24 punktów. Cztery pozycje niżej znalazł się Rafał Śliż z wynikiem 23 punkty.
Na 109. miejscu z 18 punktami znalazł się Jakub Kot, a w dwie pozycje niżej z dwoma punktami mniej znalazł się Stanisław Biela.