Sachsen Pokal: Drugie zawody w Spitzkunnersdorfie

Aga Pająk | 24.6.13 | 1 komentarze

W minioną sobotę na skoczni w niemieckim Spitzkunnersdorfie rywalizowali młodzi zawodnicy oraz zawodniczki w drugich zawodach liczonych do generalnej klasyfikacji o Puchar Saksonii. Skakali na obiektach K9, K18 oraz K40. Rekordzistą największego obiektu jest Lars Krause, który w 2012 roku uzyskał 46 metrów.

Wśród chłopców w wieku 8 lat najlepszy okazał się być Kenny Schoenfelder (7,5 m i 8 m). Drugi był Bjoern Kupke (7,5 m i 7,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Florian Conrad (7 m i 7 m).
Najlepszym dziewięciolatkiem okazał się być Georg Neubert (8,5 m i 9 m). Obok niego na "pudle" znaleźli się także Philipp Stephani (7,5 m i 8,5 m) oraz Gino Mueller (8,5 m i 9 m).
Klara Lebelt dwukrotnie lądowała na 9. metrze, a tym samym wywalczyła zwycięstwo w pierwszej klasie dziewcząt. Druga była Lia Boehme (8 m i 8 m), a trzecia Nele Eishold (7,5 m i 8 m).

Rekordowy skok Larsa Krause
17.06.2012 r.
Zawodnicy urodzeni w 2004 roku przenieśli się na obiekt K18. Tryumfował reprezentant Skiclub Kottmar - Niclas Tutte (19,5 m i 20 m), przed Nickiem Schoenfeldem (18 m i 19 m) i Moritzem Windlischem (19,5 m i 18,5 m).
W kategorii 11-latków wygrał Robin Gruenert (19 m i 20,5 m). Na podium miejsce znalazło się także dla Maxa Koellinga (18,5 m i 20 m) oraz Johnnego Ossowskiego (18 m i 18,5 m).

W drugiej grupie dziewcząt zwyciężyła Sarina Haustein (18,5 m i 18 m), zaś w trzeciej Jenny Nowak (35 m i 37 m).
Eric Hoyer (36 m i 36,5 m) nie miał sobie równych w walce z innymi chłopcami urodzonymi w 2002 r. Drugie miejsce zajął Florian Herold (34,5 m i 34,5 m), a trzecie Moritz Lehmann (35 m i 33 m).
Najlepszym zawodnikiem urodzonym w 2001 roku został Jakob Fischer (41,5 m i 43 m). Tuż za nim sklasyfikowani zostali Tom Gerlsch (42 m i 40 m) i Lukas Glasser (38 m i 37,5 m).

źródło: informacja własna

Kategorie: , , , ,