Archiwum strony

Korekty w przepisach FIS

Unknown | 8.10.13 | 10 komentarze

FIS podczas tegorocznej Letniej Grand Prix przetestował pomyślnie innowacje, które zostaną zimą wprowadzone do przepisów Pucharu Świta 2013/14. W szwajcarskim Zurichu zostały ostatecznie zatwierdzone zasady dotyczące korekt w systemie kompensacji za wiatr i belkę startową.

Kiedy trener będzie chciał obniżenia belki startowej, aby uzyskać kompensatę za skrócenie rozbiegu, zawodnik zmuszony będzie osiągnąć odległość odpowiadającą minimum 95% HS. Nie otrzyma rzeczonej rekompensaty, gdy nie osiągnie tej procentowej odległości.

Drugą innowacyjną zmianą  jest zwiększenie o 21% rekompensaty za wiatr tylny, w porównaniu do wiatru przedniego. Miran Tepes, Asystent Dyrektora Pucharu Świata długo analizował sprawę i wykazał, że taka korekta jest potrzebna. 

Jak to wyjdzie podczas sezonu zimowego, czy powyższe innowacje sprawdzą się zimą, skoczkowie, trenerzy oraz kibice ocenią niebawem.


Źródło: Berkutschi.com

Kategorie: ,


10 komentarzy:

 1. Jeżeli chodzi o wiatr z tyłu, to ogólnie się zgadzam. Tylko, że testy nie powinny odbywac się w sezonie olimpijskim.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyrwałeś mi to z ust :)
  Dokładnie masz rację.
  A tak ogólnie to ja zdania na ten temat nigdy nie zmienię i powtórzę skoki to sport na wolnym powietrzu od zawsze i nie ma takiej siły, liczb,przeliczników matematycznych aby wyrównać szanse dla wszystkich nie ma nawet drugiej takiej dyscypliny, w której konkretne osoby tak grzebią różnymi przepisami w tym sporcie.
  Obecnie to wszystko tak skomplikowali, że zwykły widz przed telewizorem czy pod skocznią nigdy nie pojmie dlaczego nie wygra ten, który skoczy najdalej.
  Jest też wiele nie jasności o jakich donoszą nie raz trenerzy i sami zawodnicy.
  Zmiany powinny być i to już dawno ale na stanowiskach trzech głównych dowodzących od ponad 20 stu lat skokami dopóki tam się nic nie zmieni to będzie jeszcze gorzej .
  Hoffer, Grotzer i Tepes mają posady do końca życia zapewnione.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A Tepes to jest chyba znawcą od wszystkiego. Ona ma tylko zapalać światła jak na skrzyżowaniu a wydaje się, ze jest specem od wszystkiego :)))
   W sumie jak po sezonie wsiada w swój luksusowy jacht i żegluje po morzach i oceanach to nabrał doświadczenia z wiatrami o różnej sile i natężeniu :)))
   Zna się podobno też na aerodynamice :) a kim jest z wykształcenia?
   Chyba zapytam jego córkę moze mi odpowie :P

   Usuń
  2. "Obecnie to wszystko tak skomplikowali, że zwykły widz przed telewizorem czy pod skocznią nigdy nie pojmie dlaczego nie wygra ten, który skoczy najdalej."

   Pod skocznią być może. W telewizji wszystko masz opisane, i tylko naprawdę ograniczona osoba nie pojmie dlaczego wygrał ten a nie inny.

   "A Tepes to jest chyba znawcą od wszystkiego. Ona ma tylko zapalać światła jak na skrzyżowaniu a wydaje się, ze jest specem od wszystkiego"

   Nie, znawcą od wszystkiego jesteś ty. Jakie masz wykształcenie? Pewnie fizyka..?

   Wszyscy Polacy są ekspertami w każdej dziedzinie, ale dopiero wtedy, gdy przychodzi im oceniać decyzje innych.

   Usuń
  3. "Wszyscy Polacy są ekspertami w każdej dziedzinie, ale dopiero wtedy, gdy przychodzi im oceniać decyzje innych.'

   Ty jesteś znawcą od wszystkiego jesteś bardzo znanym specjalistą od głupoty jaką prezentujesz od dawien dawna na sj pod różnymi wcieleniami jesteś "specjalistą" nawet od dachu na Narodowym , od wiatrów, od sprzętu skoczków, do smarowania i adwokatem osobistym Waltera alfa i omega w jednym przyłazisz tutaj tylko po to aby szukać zaczepek i w anonimowy tchórzliwy sposób po raz kolejny pokazujesz kim jesteś ty jesteś nawet specjalistą od podsłuchów w szatni zawodników.

   Nie, znawcą od wszystkiego jesteś ty. Jakie masz wykształcenie? Pewnie fizyka..?
   A co ciebie to obchodzi ? ale tak jestem fizykiem znam się na aerodynamice i zaliczyłam już lot na księżyc stąd wiem jak wieje po drodze i znam się na wiatrach.
   Odpowiem ci ostatni raz rocos/MSad ......jesteś wyjątkowo pokrzywdzony przez los bo niby masz rodzinę i psa a tak na prawdę to nikt cię nie chce i jesteś sam jak palec to musi być piekielnie dla ciebie przykre bo tylko odtrącona osoba pisze na forach i za wszelką cenę usiłuje zwrócić na siebie uwagę. Lekko już podtatusiały facet a za grosz rozumu brak.
   I dlaczego przerwałeś leczenie?
   Jak brałeś tabletki byłeś w miarę normalny.

   Usuń
  4. Nie jestem żadnym MSadem ani rocosem. I dlaczego obrażasz od razu? Możesz mi podać powód swojej agresji, skoro jesteś taka dojrzała? Ja wyraziłem swoje zdanie dot. tego co piszesz. Coś ci w tym nie pasuje? To forum jest jednak publiczne.

   Usuń
  5. Zgadza sie to ja jestem MSad ale nie jakis rocos.Ta kobieta przssala sie do ciebie bo uwaza ze jesli ktos ja skrytykuje to musi byc zawsze Msad czyli ja.
   Kobieto weź lepiej lekarstwa albo zapytaj sie admina czy anonimowy ja to ten sam anonimowy anonim i wtedy moze nie bedziesz obrazac ludzi. A co do dacchu na narodowym znam sie lepiej niz ty.Stara jestes a zachowujesz sie jak tredowata

   Usuń
 3. Zmiany wyjdą w praniu ale co do Tepesa to radzę czasem poczytać oryginały fisowskich regulaminów. Dla funkcji asystenta dyrektora PŚ jest cała długa lista obowiązków, nie tylko zapalenie świateł (a notabene nie jest napisane że ma zapalać światła, tylko że ma "koordynować procedurę startu") i co ciekawe Hofer też wg przepisów nie ma żadnej realnej władzy, tylko musi pilnować czy wszystko się dzieje wg procedur ale nie ma prawa podejmować żadnych wiążących decyzji. A wszelkie jego pomysły i tak muszą być zatwierdzane przez komisje które często je uwalają (jak 3 sędziów) A Tepes jest z wykształcenia geografem. A mnie ciekawi czy ten limit 95% i dodatkowe punkty za wiatr z tyłu będą obowiązywać na igrzyskach. Bo w teorii nie powinny obowiązywać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jasne zaraz się dowiemy, że za nic nie odpowiadają :D jasne :)
   Daj spokój zbyt długo to wszystko oglądam, czytam i słucham a te zmysły mam jeszcze bardzo sprawne:)
   Regulamin na papierze bardzo często ma się ni jak do tego co się dzieje i jakie decyzje zapadają bezpośrednio na skoczniach.
   Geograf mówisz? :D

   Usuń
  2. Kobieta napisała
   "zmysły mam jeszcze bardzo sprawne:)"
   Nie jestem pewien tego po tym jak jednego oskarzasz ze jest mną . Schiza ?

   Usuń

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA