Archiwum strony

Jutro zostanie rozegrany ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Zawodnicy rywalizować będą w systemie KO. Kwalifikacje przebrnęli wszyscy nasi reprezentanci, toteż będziemy mieli okazję oglądać ich zmagania na skoczni w Bischofshofen.

Kwalifikacje przed ostatnim konkursem Turnieju Czterech Skoczni wygrał Wolfgang Loitzl. Austriak w dobrym stylu uzyskał 132 metry. Na drugiej pozycji uplasował się Kamil Stoch, który lądował cztery metry dalej od zwycięzcy. Trzecie miejsce przypadło dla Toma Hilde (135,5 m).
Drugi trening na skoczni w Bischofshofen wygrał także Anders Jacobsen. Tym razem Norweg poszybował na 142 metr. Drugie miejsce przypadło dla lidera Turnieju Czterech Skoczni - Gregora Schlierenzauera, który uzyskał wynik aż o 8 metrów krótszy. Trzeci był Wolfgang Loitzl - 136 m.
Pierwszy trening na skoczni w Bischofshofen wygrał Anders Jacobsen. Norweg w swojej próbie uzyskał 132 m. Drugie miejsce zajęli ex-aequo Michael Neumayer (130 m) oraz Andreas Kofler (131 m).
W pierwszym jednoseryjnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem zwyciężył Daniel Wenig, który skoczył 132 m. Druga seria była kilkakrotnie przekładana z powodu złych warunków atmosferycznych, aż w końcu zapadła decyzja o jej odwołaniu.
Sara Takanashi wygrała zawody Pucharu Świata w niemieckim Schonach-Schönwald. Japonka uzyskała dwukrotnie odległość 96,5 metra. Włoszka  Evelyn Insam ustąpiła Japonce osiągając w pierwszej próbie 91,5 metra, by w drugiej poprawić się o trzy metry.
Zwycięzcą serii próbnej przed dzisiejszymi zawodami na Wielkiej Krokwi (HS 134) okazał się Antonin Hajek z wynikiem 130 m. Z Polaków najlepszy był Aleksander Zniszczoł.

Po raz drugi z zaproszenia szkoły Mistrzostwa Sportowego SMS Szczyrk skorzysta słynny fiński trener skoków narciarskich Hannu Lepistoe. Były szkoleniowiec Adama Małysza zawita do SMS Szczyrk tuż po polskiej części zawodów Pucharu Świata, w terminie od 13 do 18 stycznia br.
Debiut Wisły w Pucharze Świata w skokach narciarskich zbliża się wielkimi krokami.