Archiwum strony

Powoli poznajemy składy drużyn na zbliżający się wielkimi krokami Puchar Świata w Wiśle. 
Na skoczni imienia Adama Małysza pojawią się najlepsi skoczkowie świata. 
Ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni, jak i cały Turniej wygrał Austriak - Gregor Schlierenzauer (133 m i 137,5 m). 22-latek dokonał tego wyczynu drugi raz w swojej karierze. Na drugim stopniu podium stanął dziś Anders Jacobsen (131,5 m i 139 m), a trzecie miejsce zajął fenomenalnie skaczący na tym obiekcie Stefan Kraft (131 m i 131 m).
Serię próbną przed ostatnią odsłoną Turnieju Czterech Skoczni wygrał Gregor Schlierenzauer, który w swoim skoku uzyskał 137 metrów. Drugie miejsce zajął Severin Freund z wynikiem 135 m. Trzeci był Anders Jacobsen (131,5 m). 

W drugim konkursie na Wielkiej Krokwi najlepszy okazał się Anze Semenic, który oddał dwa równe skoki na odległość 130 m. O sporym pechu może mówić Aleksander Zniszczoł.
Fot. Wikipedia
Anette Sagen wygrała zawody Pucharu Świata Kobiet, które w ten weekend odbywały się w niemieckim Schonach. Norweżka w swoich próbach uzyskała 98 i 94 metry. Wyprzedziła drugą Austriaczkę Danielę Iraschko, skaczącą na 96 i 92,5 metra. Trzecia uplasowała się na podium Coline Mattel. Francuzka pokazała wszystkim skoki na odległość 97,5 i 90 metrów.