Kwalifikacje do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata w Wiśle wygrał Maciej Kot, który w swojej próbie uzyskał 129 m. Drugie miejsce zajął Dimitry Vassiliev (127 m). Na trzeciej pozycji sklasyfikowany został nowy rekordzista skoczni im. Adama Małysza - Stefan Kraft. Młody Austriak uzyskał 139 metrów.
Niedawno zakończyły się dwie serie próbne przed kwalifikacjami do jutrzejszych pucharowych zmagań we Wiśle. Na starcie pojawiło się 59 zawodników w tym 11 reprezentantów Polski.
Magistrat Wisły ogłosił przetarg na wykonanie kompleksu małych skoczni w centrum miasta. Burmistrz Wisły Jerzy Polaczek mówi, że ukończenie ich budowy jest możliwe jeszcze w tym roku.
Po fatalnym początku sezonu na trenerze Kruczku nie pozostawiono suchej nitki. Krytykowali go wszyscy: dziennikarze, kibice. Nawet mistrz olimpijski z Sapporo Wojciech Fortuna negatywnie wypowiadał się o pracy trenera polskich skoczków. Jednak po ostatnich udanych dla Polaków konkursach na Turnieju Czterej Skoczni, Fortuna przychylniejszym okiem spojrzał na Kruczka.
Nadszedł ten historyczny dzień dla małej, ale prężnej miejscowości położonej w Beskidach.
Perła Beskidów, bo tak mówią o Wiśle, rodzimej miejscowości Adma Małysza, doczekała się wreszcie pierwszego Pucharu Świata w skokach narciarskich.