Archiwum strony

fot. de.euronews.com
Nie wiem czy w Japonii mają coś na kształt naszej matury, ale pewnie tak, bo tam ludzie co chwilę muszą się sprawdzać. Jeśli w Japonii mają egzamin zwany "maturą wieku średniego" to Jan Matura wcale nie podchodził do niego z poziomu prymusa, może co najwyżej z pozycji średniaka, ale mimo to zdał go śpiewająco i pozostawił daleko w tyle wszystkich prymusów i pupilków profesorów.
fot.: senior-jumping.de

James Lambert to 47-letni zawodnik z Wielkiej Brytanii, który swoją przygodę ze skokami narciarskimi rozpoczął w wieku 25 lat. Niestety, nie jest on w stanie rywalizować w międzynarodowych zawodach, gdyż FIS wydało odgórny zakaz startów dla zawodników z tego kraju.
W drugim konkursie z cyklu FIS Cup wygrał reprezentant gospodarzy Iulian Sorin Pitea, który uzyskał odpowiednio 92,5 oraz 95 m. Na podium stanął nasz reprezentant Przemysław Kantyka. 
Drugi konkurs z cyklu FIS Cup ponownie wygrała Sofya Tikhonova, uzyskując 68,5 i 64,5 metra. Druga okazała się Daria Grushina, której skoki wyniosły dwukrotnie 64 metry.
W drugim  konkursie rozgrywanym w austriackim Bischofshofen ponownie zwyciężył Manuel Fettner, który skoczył odpowiednio 135,5 oraz 130 m, za co otrzymał łączną notę 259,4 pkt. Do drugiej serii awansowało trzech Polaków. 
Sofya Tikhonova wygrała wczorajsze zwody FIS Cup w rumuńskim Rosnovie. Rosjanka uzyskała 61,5 oraz 62,5 metra. 
Najlepszym zawodnikiem w serii próbnej był Austriak Elias Pfannenstill, który skoczył 131,5 m. Z Polaków najlepiej skoczył Stefan Hula. 
Drugi konkurs Pucharu Świata wygrał Jan Matua (132,5 m i 133 m). Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Robert Kranjec (131 m i 134 m), a skład podium uzupełnił Andreas Wank (135 m i 136 m). 

Podobnie jak wczoraj, tak i dziś kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w japońskim Sapporo zostały odwołane z powodu zbyt obfitych opadów śniegu. Konkurs ma rozpocząć się zgodnie z planem.