Archiwum strony

Wczoraj na skoczni w czeskim Libercu odbyły się indywidualne zawody Mistrzostw Świata Juniorów. Wśród kobiet najlepsza okazała się być Sara Takanashi przed Evelyn Insam i Katją Pozun. Mistrzem Świata Juniorów został Jaka Hvala. Na podium znaleźli się także Klemens Murańka oraz Stefan Kraft. Gościem specjalnym był Adam Małysz, który wręczył medalistom kwiaty.


Kwalifikacje przed konkursem lotów narciarskich w norweskim Vikersund wygrał Jurij Tepes, który w swoim skoku uzyskał 215 metrów. Drugi był Andreas Stjernen (220 m), a trzeci Piotr Żyła - 214 m. 

Dzisiejsze treningi na skoczni w czeskim Libercu wygrał Reruhi Shimizu. Japończyk w swoich próbach dwukrotnie uzyskał 97,5 metra. Swoje skoki oddali Krzysztof Biegun (89 m i 94 m) oraz Grzegorz Miętus (90 m i 90,5 m). 
W dzisiejszych treningach przed kwalifikacjami do konkursu w lotach narciarskich na największej skoczni świata Vikersundbakken (HS 225) najlepsi okazali się Jan Matura oraz Michael Neumayer. 
foto:berkutschi.com
Dzisiaj odbyły się kolejne treningi w Libercu przed jutrzejszym konkursem drużynowym. W pierwszym treningu górą była Ema Kliniec,a w drugim świeżo upieczona Mistrzyni Świata Juniorek Sara Takanashi. 
Dzisiaj odbyły się dwie serie treningowe przed jutrzejszymi zmaganiami w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Neustadt (HS 142).  W pierwszym treningu najlepiej skoczył Florian Menz, a w drugim Anze Lanisek.