Archiwum strony

W czeskim Libercu tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Słowenii w składzie Anze Semenic (97,5 m i 98,5 m), Ernest Prislic (95,5 m i 100,5 m), Cene Prevc (101,5 m i 102,5 m) oraz Jaka Hvala (101 m i 107 m). Na drugim miejscu sklasyfikowana została reprezentacja Polski (Bartłomiej Kłusek - 94 m i 98,5 m; Krzysztof Biegun - 98 m i 96,5 m; Aleksander Zniszczoł - 102 m i 101 m; Klemens Murańka - 97 m i 105 m). Na najniższym stopniu podium stanęli Niemcy (Karl Geiger, Michael Dreher, Tobias Loeffler, Andreas Wellinger).
Gregor Schlierenzauer wygrywając dzisiejszy konkurs w norweskim Vikersund wyrównał rekord Mattiego Nykaenena. Austriak w swoich próbach uzyskał 216,5 m i 240 m. Drugie miejsce zajął Simon Ammann (215,5 m i 229,5 m), a skład podium uzupełnił Robert Kranjec (212 m i 232,5 m).

Serię próbną przed dzisiejszym konkursem Pucharu Świata w norweskim Vikersund wygrał Jurij Tepes, który uzyskał 226 metrów. Drugie miejsce zajął Jan Matura (224 m), a trzeci był Rune Velta (222 m).

W dzisiejszym konkursie z cyklu Pucharu Kontynentalnego rozgrywanego w Neustadt zwyciężył Fredrik Bjerkeengen, który uzyskał odpowiednio 135 oraz 136,5 m.
Batalię o złoty medal w drużynie wygrały rewelacyjne Słowenki, które dosłownie zmiażdżyły konkurentki, pokonując drugą Francję aż o 222  pkt.

Drugie w tym sezonie zawody cyklu LOTOS Cup w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczestników - do piątkowych konkursów skoków zgłoszonych zostało prawie 200 zawodników ze wszystkich polskich i czeskich klubów. W Wiśle Łabajowie toczyła się więc prawdziwie międzynarodowa rywalizacja.