Archiwum strony

Robert Johansson z wynikiem 135,5 m okazał się najlepszym skoczkiem dzisiejszego pierwszego treningu na skoczni w Iron Mountain. Podczas drugiego treningu najlepiej skakał Anze Semenic. Słoweniec uzyskał 132 m. 
Kwalifikacje przed indywidualnym konkursem Pucharu Świata w Willingen wygrał reprezentant gospodarzy - Richard Freitag, który w swoim skoku uzyskał 130 metrów. Drugie miejsce zajął Peter Prevc - 130,5 m. Trzeci był Daiki Ito - 133 m.

W Iron Mountain rozpoczynają się zmagania w Pucharze Kontynentalnym. Na rozbiegu pojawi się 50 zawodników z jedenastu państw. Wśród nich zobaczymy sześciu Polaków. 
Martin Koch po fenomenalnym skoku na odległość 149,5 metra wygrał drugi trening przed dzisiejszymi kwalifikacjami. Na drugiej pozycji uplasował się Junshiro Kobayashi - 146 m.. Trzeci natomiast był Taku Takeuchi - 139,5 m.

Pierwszy trening na skoczni w niemieckim Willingen wygrał Anders Jacobsen, który w swojej próbie uzyskał  136 metrów. Drugie miejsce zajął Jaka Hvala (136,5 m), a trzeci był reprezentant gospodarzy - Michael Neumayer (139 m).

Właśnie zakończyły się dwie serie treningowe przed jutrzejszym konkursem z cyklu FIS Cup. W pierwszym treningu zwyciężył  Daniel Althaus, a w drugim Tomas Zmoray. Z naszych reprezentantów w obu seriach najlepiej skakał Jakub Kot, który w obu treningach plasował się na drugiej pozycji. 
O godzinie 12:00 rozpoczął się trening na Wielkiej Krokwi. Do konkursu zgłoszonych zostało aż 77 zawodników z 11 państw. W tym aż 20  reprezentantów Polski. 
Zaczynamy dzisiaj pucharowe zmagania w Willingen. FIS Team Tour rusza pełną parą, a kibice po raz piąty w ramach turnieju będą mogli emocjonować się skokami indywidualnymi, jak i drużynowymi. 
Dzisiaj o 15:30 zaplanowano treningi na skoczni Muehlenkopfschanze HS-140 w Willingen.
Na godzinę 18:00 przewidziano rundę kwalifikacyjną do niedzielnego konkursu indywidualnego.