Archiwum strony

W konkursie z cyklu FIS Cup rozgrywanym w amerykańskim Brattleboro wygrał rezperezntant gospodarzy Chris Lamb, który skoczył odpowiednio 96,5 oraz 88 m.
Konkurs Pucharu Świata w Oberstdorfie wygrał Richard Freitag. Reprezentant gospodarzy w swoich próbach uzyskał 209 m i 206,5 m. Drugi był Andreas Stjernen (205,5 m i 212 m), a skład podium uzupełnił Gregor Schlierenzauer (204 m i 206,5 m).

Zakończył się konkurs PŚ  Kobiet w Ljubnie. Pierwszy z dwóch konkursów przewidzianych w ten weekend   należał  do rewelacyjnie skaczącej Japonki Sary Takanashi, która uzyskała dużą przewagę nad rywalkami skacząc na 88,5 i 88 metrów. 
W dzisiejszych zawodach z  cyklu Pucharu Kontynentalnego wygrał Danny Queck, który skoczył odpowiednio 116,5 oraz 121 m, za co otrzymał łączną notę 277,5 pkt.
Serię próbną przed konkursem Pucharu Świata Pań w słoweńskim Ljubnie wygrała Japonka Sara Takanashi  skacząc 86,5 metra. Drugie miejsce przypadło Amerykance Sarah Hendrickson, uzyskującej 82,5 metra. 
Śledząc wczoraj wyniki treningów Pucharu Kontynentalnego natknęłam się na dość ciekawą klasyfikację. Mianowicie jest to ADIDAS Distance Awards, która jest tworzona na podstawie sumy wszystkich skoków oddanych w sezonie w zawodach Pucharu Świata. Kto do tej pory "wyciągnął" najwięcej metrów? Kto z Polaków jest najwyżej w tej klasyfikacji? 
fot.: www.mtv3.fi
Janne Ahonen, to bez wątpienie jeden z najwybitniejszych skoczków narciarskich w historii tego sportu. W 2008 roku po raz pierwszy ogłosił zakończenie swojej kariery, następnie powrócił i w 2011 roku podjął kolejną decyzję o jej zakończeniu. Od niedawna słyszymy wiadomości, iż utytułowany Fin chce zdobyć medal na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, ale czy jego powroty do sportu nie sprawią, iż kibice słysząc "Janne Ahonen" będą pamiętać o zawodniku, który mówił stop kilkakrotnie, a nie o jego wielkich sukcesach?