Archiwum strony

Znamy listy startowe do nadchodzących Mistrzostw Świata w skokach narciarskich Val di Fiemme 2013.
Oficjalne otwarcie Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym Val di Fiemme 2013 już jutro, ale dziś zaczęły się pierwsze treningi kobiet na skoczni narciarskiej. 
Wtorek stał pod znakiem mocnego treningu płci pięknej na obiekcie K-95.
Odbyły się trzy sesje treningowe, w których zawodniczki zmieniały się na pozycji liderek. 
Pierwsze ćwiczenia należały do Cariny Vogt, która z wynikiem 99,5 metra wyprzedziła Coline Mattel (97 m) oraz Elenę Runggaldier (98,5 m).

Druga odsłona treningowa zmieniła czołówkę. Ulrike Graessler okazała się pierwsza, lecąc na 100,5 metra, druga plasowała się Coline Mattel (93 m), a trzecia Jessica Jerome (93,5 m).

Ostatni trening, to przodownictwo Sarah Hendrickson, uzyskującej 101 metrów. Obok znalazła się Sara Takanashi (98 m), a trzecia była Jessica Jerome (96,5 m).

Jutro odbędą się następne oficjalne treningi kobiet i do ćwiczeń przystąpią także panowie. 


Źródło: FIS
Kolejny już raz na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle gościć będą skoczkowie rywalizujący w ramach zawodów Pucharu Kontynentalnego. 23 i 24 lutego odbędą się konkursy indywidualne. Kibice zapewniony mają bezpłatny wstęp.
Zwycięstwem  Anny Rupprecht i zdobyciem złotego medalu zakończył się konkurs dziewcząt,
podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy  EYOWF w Rasnovie. Niemka po skokach na 65 i 65,5 metra wyprzedziła Austriaczkę Sonję Schoitsch (66 i 63 m).