Kwalifikacje przed jutrzejszym konkursem Pucharu Świata w fińskim Kuopio wygrał Peter Prevc, który uzyskał 128,5 m. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Dania Kornilova (126 m), a trzeci był Taku Takeuchi (126 m).

Wczoraj na skoczni HS 108 w Hinterzarten odbył się konkurs z cyklu Deutschland Pokal. Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych. W swoich kategoriach wiekowych najlepsi okazali się być Max Schaale, Martin Hamann, Sebastian Bradatsch oraz Daniel Wenig.
Pierwsze treningi na skoczni w Kuopio wygrali Simon Ammann oraz Kamil Stoch. Z dobrej strony zaprezentował się Piotr Żyła. Na godzinę 18:00 zaplanowane są kwalifikacje do jutrzejszego konkursu.
Tekst: Adam Kilis
Dziś chciałbym Wam przedstawić ośrodek prawdopodobnie znany wielu miłośnikom skoków narciarskich - jest to Goleszów.
Mała miejscowość położona parę kilometrów od Ustronia oraz Wisły, malownicza oraz posiadająca wiele ciekawych miejsc.
Irina Avvakumova odniosła drugie i trzecie zwycięstwo w konkursie Pucharu Kontynentalnego w szwedzkim Örnsköldsvik. Rosjanka w drugim konkursie wyprzedziła Julię Kykkaenen oraz Ramonę Straub, a w trzecich zawodach uległa jej ponownie Ramona Straub,  a na najniższym stopniu podium stanęła Julia Kykkaenen.