Archiwum strony

Czterokrotny mistrz olimpijski Simon Ammann postanowił nieco wcześniej zakończyć ten sezon i nie zobaczymy już szwajcarskiego skoczka w Oslo oraz w Planicy.
Kwalifikacje przed jutrzejszym konkursem wygrał Karl Geiger, który skoczył 130,5 m. W konkursie  obejrzymy pięciu Polaków.
Podobnie jak w pierwszym konkursie i w drugim górą okazali się Niemcy, którzy ponownie zdominowali podium zawodów.
 Pierwszy trening przed kwalifikacjami do niedzielnego konkursu wygrał Dawid Kubacki 127,5 m. W drugim najlepiej skakał weteran skoków Noriaki Kasai - 125 m.
Sara Takanashi okazała się najlepszą zawodniczką pierwszego treningu, natomiast w drugim i w trzecim najlepsza okazała się Sarah Hendrickson.
Aż trzech reprezentantów gospodarzy znalazło się na czele zawodów FIS Cup rozgrywanych w Oberstdorfie. Niestety wśród startujących zabrakło Polaków.
W zawodach z cyklu Pucharu Kontynentalnego zwyciężył Rok Justin, który uzyskał odpowiednio 96 oraz 94,5 m. W dzisiejszym konkursie punktowało  pięciu Polaków.
Zwycięstwem Sarah Hendrickson zakończył się  piątkowy konkurs Pucharu Świata Pań w norweskim Trondheim. Amerykanka uzyskała 101,5 i 101 metrów, pokonując drugą Sarę Takanashi (105 i 100 m) Trzecie miejsce na podium zajęła Jacqueline Seifriedsberger (99 i 102m).