Archiwum strony

Dziś w ten niedzielny, ciepły wieczór, w ramach luzu i poprawienia sobie humorów, chcieliśmy czytelnikom naszej strony przedstawić ciekawy materiał. Jest to sonda uliczna, którą przeprowadzono na grupie przypadkowych przechodniów.
Maximilian Kaiser
Dziś, podobnie jak i wczoraj zawodnicy rywalizowali w Bad Griesbach w zawodach o Puchar Georga Thomy. Pierwszego dnia skoczkowie i skoczkinie walczyli o punkty na obiekcie K10 i K28. Najstarsi przenieśli się na największą z tamtejszych skoczni - K57.
Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne Ludowe Zespoły Sportowe Klub Sportowy "SOKÓŁ SZCZYRK"
zaprasza wszystkich kibiców oraz skoczków na V Międzynarodowy Memoriał Olimpijczyków w Skokach na Igelicie. Memoriał odbędzie się w przyszłą sobotę 27.07.2013 roku na kompleksie skoczni Skalite w Szczyrku. 
W dniu wczorajszym po zawodach Pucharu Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego poprosiliśmy zwycięzców o ocenę konkursu. Oto jak Maciej Kot, Krzysztof Biegun oraz kombinator norweski Mateusz Wantulok relacjonowali nam swoje występy. 
Trener kadry Łukasz Kruczek wybrał skład kadry na Grand Prix w Hinterzarten już kilka dni temu. – Dziś uzyskaliśmy tylko potwierdzenie naszych decyzji. Cieszy to, że mamy wysoko kolejnych zawodników, których wcześniej tutaj nie było w rywalizacji. W tej chwili potwierdzają, że dobre wyniki z pierwszych tego lata konkursów Pucharu Kontynentalnego to nie był przypadek, tylko dalej są w dobrej dyspozycji. Zawodnicy z kadry A skaczą teraz odrobinę słabiej, ponieważ zafundowaliśmy im tydzień mocniejszego treningu. Dużo trenowali, a na koniec wystąpili w zawodach, mają prawo być trochę podmęczeni. To normalna kolej rzeczy – uspokaja trener Kruczek.


Po dzisiejszych zawodach Pucharu Prezesa PZN w Wiśle trener kadry  podał skład reprezentacji Polski na pierwsze tego lata konkursy FIS Grand Prix w Hinterzarten. Znalazło się w nim pięciu skoczków z kadry A, a także zawodnicy, którzy zajęli dziś drugi i trzeci stopień podium - Krzysztof Biegun i Bartłomiej Kłusek. W Hinterzarten rozegrane zostaną także zawody FIS Youth dla najmłodszych skoczków z udziałem czterech Polaków.

Jak poinformował trener Kruczek, ostateczny skład został wybrany już kilka dni temu. - Dzisiejsze zawody nie miały wpływu na skład reprezentacji na Hinterzarten, on od kilku dni jest już wybrany. W Hinterzarten wystąpi cała piątka z kadry A, czyli Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Krzysztof Miętus, a także Bartłomiej Kłusek i Krzysztof Biegun. Rywalizacja w FIS Grand Prix w Hinterzarten toczyć się będzie w dniach 26-28 lipca.


W Hinterzarten rozegrane zostaną także zawody FIS Youth dla najmłodszych skoczków. Polska wystawi czterech reprezentantów: Dawida Jarząbka, Pawła Wąska, Damiana Skupnia i Bartosza Czyża (wszyscy rocznik 1999). Opiekować się nimi będą trenerzy Jan Szturc i Józef Jarząbek.
Źródło: Alicja Kosman PZN/Informacja własna