Archiwum strony

Polska drużyna z dużą przewagą wygrała konkurs drużynowy na skoczni w Wiśle. Nasi zawodnicy prowadzili od początku do końca, stale powiększając przewagę. Świetnie spisał się debiutant w drużynie Krzysztof Biegun, a wisienką na torcie był rekordowy skok Kamila Stocha na 136 metr!

Czesi nadal mocni na skoczni w Wiśle. Podczas serii próbnej przed konkursem drużynowym, najdalej poleciał Antonin Hajek (130m), a jego rodak, Roman Koudelka zaliczył drugą odległość (126,5m). Także taką samą odległością mógł się pochwalić Krzysztof Biegun.

W dniu dzisiejszym,  w godzinach rannych miał miejsce otwarty trening polskiej kadry skoczków narciarskich, w którym brali udział kibice. W treningu przeważała gra w siatkę oraz skoki przez płotki. Dzieci brały udział w konkursie skoków przez płotki.
Dziś w Wiśle konkurs drużynowy, w którym wystąpi jedenaście drużyn. Trzymamy kciuki za Polaków, którzy wystąpią w składzie: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Krzysztof Biegun. 

Foto: Anne-Mari Vähätalo
Rosjanin Alexey Romashovzwyciezył wczoraj w zawodach FIS Cup w fińskim Kuopio. Skoczek uzyskał 121,5 i 122 metry i  pokonał Jarkko Maeaettae (120,5 i 118,5 m). Trzeci był Santeri Ylitapio (113 i 11,5 m), czwarty Heung Chul Choi, a piąty Eric Mitchell.
Za nami emocje związane z kwalifikacjami do indywidualnego konkursu Letniej Grand Prix w Wiśle. 
Pogoda była piękna, choć wiał zmienny, bardzo przeszkadzający skoczkom wiatr.