Archiwum strony

Dzisiejsze kwalifikacje do jutrzejszego konkursu indywidualnego w szwajcarskim  Einsiedeln wygrał jeden z najbardziej utytułowanych zawodników na świecie Janne Ahonen. Fin uzyskał 114,5 m i o niecały punkt wyprzedził drugiego zawodnika Piotra Żyłę (114 m). Japończyk Daiki Ito znalazł się na trzecim miejscu (113,5 m). 
W drugim treningu najlepszy okazał się być Kamil Stoch. Polak w swojej próbie uzyskał 117,5 m i tym samym wyprzedził drugiego Jana Ziobro (115,5 m) i trzeciego Richarda Freitaga (111 m). 

Marinus Kraus (114,5 m) okazał się być najlepszy w pierwszym treningu na skoczni w Einsiedeln. Drugie miejsce zajął Marco Grigoli (112,5 m), a trzeci był Kaarel Nurmsalu (113,5 m).
Dziś na Wielkiej Krokwi w Zakopanem rozegrane zostały dwie serie treningowe. Najlepsi okazali się być Niemcy - Michael Dreher oraz Michael Herrmann. Z dobrej strony pokazali się Słoweńcy.
Po zmaganiach we Francji ekipy męskie przeniosły się do szwajcarskiego Einsiedeln, gdzie dzisiaj odbędą się kwalifikacje do sobotniego konkursu panów.  Czekają nas  pewnie spore emocje na skoczni HS-117. 
Komitet organizacyjny zaprasza wszystkich na zawody w skokach narciarskich na igelicie, które odbędą się na  skoczniach LKS Klimczok Bystra w dniach 17-18.08.2013 r.