Magdalena Pałasz oraz Mateusz Kojzar zostali zwycięzcami pierwszych zawodów nowego cyklu w skokach narciarskich - FIS Carpathian Cup, czyli Pucharu Karpat. Międzynarodowa rywalizacja toczyła się dziś na obiekcie HS-77 w Szczyrku Skalitem.
Klemens Murańka został zwycięzcą dzisiejszego konkursu z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Nasz reprezentant uzyskał 133,5 i 132,5 m.
Konkurs Letniej Grand Prix w Ałmatach wygrał Anders Bardal, który w swoich próbach uzyskał 131 i 135,5 metra. Drugie miejsce zajął Jernej Damjan (129,5 m i 139,5 m) - nowy rekordzista obiektu. Skład podium uzupełnił Antonin Hajek (131,5 m i 135 m).

W pierwszym treningu najlepszy okazał się Klemens Murańka, który lądował na 141,5 m. W drugim treningu brylował Marinus Kraus, który skoczył aż 145 m.
W serii próbnej przed dzisiejszym konkursem Letniej Grand Prix najlepszy okazał się być Anders Bardal, który w swojej próbie uzyskał 135 metrów. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Borka Sedlaka (131 m), a trzeci był Dimitry Vassiliev (135,5 m).
Sobotni konkurs LGP w Ałmatach wygrała Japonka Sara Takanashi uzyskując 102 i 105,5 metra. Drugie miejsce należało do Coline Mattel z Francji (99,5 i 98 m), a trzecia pozycja przypadła także zawodniczce Kraju Kwitnącej Wiśni. Yurina Yamada uzyskała w swoich próbach 98 i 100, 5 metra.