Archiwum strony

Foto: SkokiPolska.pl
Magdalena Pałasz zwyciężyła ponownie w zawodach Pucharu Karpat w skokach narciarskich kobiet. Wśród mężczyzn w Szczyrku triumfował Szymon Szostok.
Wczoraj, jak i dzisiaj na skoczni w Hinterzrten rozegrane zostały zawody z cyklu Deutschland Pokal, w których zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych najlepsi okazali się być Axel Maylaender oraz Max Schaale. 

Drugi konkurs Letniej Grand Prix w Ałmatach wygrał Matjaz Pungerter. Słoweniec w swoich próbach uzyskał 133 i 136 metrów, co pozwoliło mu na wyprzedzenie drugiego Jerneja Damjana (131 m i 136 m) o 1,7 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Reruhi Shimizu (132,5 m i 133 m).

W drugim konkursie w Klingenthal wygrał podobnie jak wczoraj Klemens Murańka, który w pierwszej serii skoczył 131 m, a w drugiej poszybował aż na 144 m. 
Japonka Sara Takanashi po raz drugi zdeklasowała rywalki podczas konkursu Letniej FIS Grand Prix w Ałmatach. Skośnooka zawodniczka odleciała rywalkom na 99 i 107,5 metra. Niestety drugi skok zaliczyła z upadkiem, ale i tak dał jej zwycięstwo.