Tekst: Patrycja Długosz
W związku z doznaną kontuzją, Richard Freitag zmuszony będzie do dwumiesięcznej przerwy od treningów i startów w zawodach. Oznacza to, że nie zobaczymy go w początkowych konkursach nadchodzącego Pucharu Świata.
Po raz 34. Firma Teekanee, sponsor Austiackiego Związku Narciarskiego, rozdała nagrody „Złotego Imbryka” dla najlepszych sportowców. Po raz czwarty jedna z nich przypadła Schlierenzauerowi.
Dziś na dużej skoczni w Planicy rywalizowano o tytuły mistrzowskie Słowenii. W kategorii panów wygrał Tomaz Naglic. Najlepszą kobietą okazała się być Katja Pozun.
Wczoraj na skoczni w Trondheim rozegrane zostały Mistrzostwa Norwegii, w których najlepszy okazał się być Anders Bardal (139,5 m i 138,5 m). Drugie miejsce zajął Tom Hilde (131 m i 132 m), a skład podium uzupełnił Ole Marius Ingvaldsen (130,5 m i 130,5 m).

Tekst: Michał Urawski
Vincent Descombes Sevoie zdecydowanie zwyciężył w konkursie o Mistrzostwo Francji panów na skoczni HS 132 w Courchevel. Wśród pań triumfowała Julia Clair.