Po sześciu długich latach żółty plastron lidera PŚ wraca do Polski i to nie za sprawą Kamila Stocha, Piotra Żyły czy Maćka Kota. Liderem został 19-letni Krzysztof Biegun! To był dopiero drugi start młodego Polaka, a już ma na koncie wygrany konkurs!

"Podopieczny i absolwent HankuSki Jumping Team SMS Szczyrk wygrał dziś pierwszy w historii naszej szkoły Puchar Świata. Wydarzenie niesamowite... pokazuje to, że warto pracować i dodaje to skrzydeł do dalszego szkolenia. Wielkie Gratulacje Krzysiek Biegun i życzę Ci osobiście dalszych sukcesów" - taki wpis na portalu społecznościowym dodał trener klubowy Krzyśka, Sławomir Hankus.
Krzysztof Biegun założy w Kuusamo żółtą koszulkę lidera! Dziewiętnastoletni Polak wygrał dzisiejsze jednoseryjne zawody w Klingenthal po kapitalnym skoku na odległość 142,5 m. Drugie miejsce zajął Andreas Wellinger, który z dwóch rozbiegów niżej uzyskał 132 m.
Niepokojące wiadomości dochodzą do nas z Klingenthal. Niestety podobnie jak w dniu wczorajszym, kiedy odwołano drugą serię konkursu drużynowego i dzisiaj wiatr daje się we znaki.