Archiwum strony

W dniu dzisiejszym odbyły się w Goleszowie coroczne, inaugurujące sezon zimowy w Polsce zawody mikołajkowe.


Zwycięstwem Gregora Schlierenzauera na skoczni normalnej zakończyły się zawody Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. Austriak skacząc 105,5 i 97 metrów zapewnił sobie 52. wygraną w PŚ. Drugi był Japończyk Taku Takeuchi (99 i 100,5 m),  a  trzeci Niemiec Richar Freitag (94,5 i 101 m). 
Najlepszym z Polaków okazał się skaczący dziś rewelacyjnie Maciej Kot (98,5 i 99 m). Kamil Stoch uplasował się na  dwudziestej pozycji (91,5 i 95 m), a Piotr Żyła był 26. (92,5 i 93 m) Do serii finałowej nie weszli Krzysztof Biegun, Jan Ziobro i Stefan Hula.

Pełne wyniki konkursu

Klasyfikacja generalna

Źródło: Informacja własna

Zakończyła się pierwsza seria konkursowa na skoczni normalnej w Lillehammer.
Po pierwszej rundzie prowadzi z dużą przewagą Austriak Gregor Schlierenzauer, który pięknym skokiem na 105,5 metra znokautował rywali. Drugie miejsce zajmuje Japończyk Taku Takeuchi (99 m),  a  trzeci jest Norweg Anders Bardal (97 m).

Polacy przeciętnie. Jako pierwszy skakał Stefan Hula. Skoczył  słabo 84 metry. Po nim swój skok oddał lider naszej drużyny Kamil Stoch i osiągnął 91,5 m.. Po skoku zajmował 16 lokatę. Kolejny z Polaków Jan Ziobro skoczył słabo 86,5 m z wiatrem dużym w plecy. Maciej Kot bardzo dobry skok. 98,5 metra dawał mu awans  do drugiej serii. Piotr Żyła skoczył 92,5 metra i jako trzeci czekał na wejście do drugiej serii. Niestety Krzysztof Biegun skoczył tylko 90 metrów i nie wszedł do finału.

Wyniki pierwszej serii: TUTAJ


Źródło: Informacja własna


Sara Takanashi wygrywa pierwszy w sezonie konkurs Pucharu Świata Pań na skoczni HS 100 w norweskim Lillehammer.
Mimo złych warunków pogodowych udało się dokończyć kwalifikacje kobiet do dzisiejszego konkursu.
Magdalena Pałasz
Dzisiejszą serię próbną pań na skoczni HS 100 w Lillehammer wygrała Jacqueline Seifriedsberger skokiem na 96,5 m.