Archiwum stronyRichard Freitag mógłby mówić już o swoim pechu w sezonie olimpijskim. Po dwóch tygodniach od jego powrotu do rywalizacji na skoczniach, z której wykluczyła go kontuzja, zmuszony jest zrobić sobie kolejną przerwę.

Jan Ziobro wygrywa swój pierwszy konkurs Pucharu Świata na skoczni w Engelbergu, Polacy dominują w zawodach.

Rewelacyjnym skokiem na 134,0 m Jan Ziobro wygrywa pierwszą serię skoków w Engelbergu. 

Na skoczni Groß Titlis w Engelbergu rozpoczął się kolejny konkurs Pucharu Świata. Za nami seria próbna, którą wygrał Andreas Wellinger.
fot. Wikipedia
To może być koniec sezonu dla Jacqueline Seifriedsberger, która doznała poważnej kontuzji na treningu w Hinterzarten.

Sara Takanashi, która prowadziła po pierwszej serii konkursu drugim skokiem umocniła swoją przewagę nad rywalkami i odniosła drugie w tym sezonie zwycięstwo w Pucharze Świata.
Michael Hayboeck po skokach na odległość 129,5 i 126,5 m ponownie wygrał zawody Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS130 w Lahti - dla Austriaka jest to już trzeci triumf w sezonie. Na drugim miejscu znalazł się rodak zwycięzcy, Manuel Fettner, który lądował na 127 i 125 m. Na najniższym stopniu podium stanął Jernej Damjan - Słoweniec osiągnął 126,5 i 128,5 m.Na czwartej i piątej pozycji znaleźli się dwaj rodacy Damjana. Czwarte miejsce po skokach na odległość 124 i 123,5 m zajął Anze Lanisek, a piąty był Anze Semenic, który uzyskał 121 i 122,5 m. Czołową szóstkę zamknął Manuel Poppinger (126,5 i 118 m).

Z Polaków punkty do klasyfikacji generalnej udało się zdobyć jedynie Stefanowi Huli. Skoki na odległość 118 i 116,5 m dały naszemu reprezentantowi 22. pozycję. Niestety, nie wystarczyło to, by utrzymać kwotę startową siedmiu zawodników na Turniej Czterech Skoczni. Możliwość wysłania dodatkowego zawodnika tę prestiżową imprezę dzięki dobrym startom w Pucharze Kontynentalnym otrzymały reprezentacje Austrii, Niemiec i Słowenii.

Dzięki dzisiejszemu triumfowi, Michael Hayboeck objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Austriak ma przewagę 30 punktów nad Jernejem Damjanem.

Wyniki konkursu
Sara Takanashi prowadzi na półmetku zmagań w niemieckim Hinterzarten, wyprzedziła rywalki skokiem na odległość 101,0 m.

fot. Wikipedia
Daniela Iraschko-Stolz wygrała serię próbną do konkursu skoków pań w Hinterzarten odległością 101,5 metra.