Archiwum strony


Już jutro w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. W świątecznej rywalizacji udział wezmą najlepsi polscy zawodnicy, a mistrzowskiego tytułu bronić będzie Maciej Kot. Kibice będą mogli obejrzeć zawody na żywo z trybun skoczni Wisły-Malinki, a także za pośrednictwem Telewizji Polskiej.

Tradycyjnie od kilku lat w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia polscy skoczkowie narciarscy biorą udział w konkursie świątecznym. Dla trenerów to ostatni moment przed rozpoczęciem Turnieju Czterech Skoczni, aby porównać formę naszych reprezentantów. Na starcie zawodów zobaczymy najlepszych polskich skoczków narciarskich z Kamilem Stochem, Piotrem Żyłą i Maciejem Kotem na czele. Sponsorem głównym imprezy jest Grupa LOTOS S.A., zawody sponsorują także firma Case IH, producent nowoczesnych maszyn rolniczych i firma Powermed.

Bilety w cenie 10 zł (miejsce stojące) i 20 zł (miejsce siedzące) będą do nabycia bezpośrednie przed konkursem przy głównym wejściu na teren skoczni.

Program Mistrzostw Polski w skokach narciarskich

Czwartek, 26 grudnia 2013 r.
Wisła Malinka - skocznia im. Adama Małysza (HS-134)

11:30 - kwalifikacje
13:15 - I seria konkursowa (40 zawodników)
14:15 - seria finałowa


WinterSzus.pl będzie na miejscu. Wyniki zawodów, zdjęcia i filmy, będą oczywiście do obejrzenia w naszym serwisie. 

Relacjonowaliśmy dla Was z Wisły:

AKTUALIZACJA

Niepokojąca jest aura panująca w w Beskidach. Pogoda typowo wiosenna. Brak opadów śniegu i temperatury wynoszące grubo powyżej zera, nie sprzyjają skokom narciarskim. Dodatkowo wieje ciepły wiatr halny, który wywiewa resztki śniegu. Obserwujemy obraz skoczni w Wiśle-Malince od kilku dni i na obiekcie drastycznie ubywa warstwy śniegu. Organizator nie przekazał nam jeszcze sygnału, że MP są zagrożone lub odwołane. Mamy nadzieję, że śnieg się do jutra utrzyma i przestanie wiać. Trener kadry Łukasz Kruczek zapowiedział, że jak warunki nie będą sprzyjające, to istnieje możliwość, że najlepsi polscy skoczkowie nie wystartują w tych mistrzostwach.

Na dole przedstawiamy obraz skoczni z dnia wczorajszego i dzisiejszego. Drastyczny ubytek śniegu widać gołym okiem.
Na bieżąco będziemy informować o sytuacji na skoczni w Malince. 


Skocznia wczoraj
Skocznia dziś


Przed paroma minutami wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego poinformował nas, że jutrzejsze zawody dojdą do skutku.  Andrzej Wąsowicz wraz z Łukaszem Kruczkiem odwiedzili dziś obiekt i podjęli decyzję o odbyciu się jutrzejszego konkursu.
Oby aura była dla nas szczęśliwa.  

Źródło: informacja własna /  http://www.wisla-malinka.com
Jak donosi magazyn "Lady" Robert Kranjec i jego żona Spela zostali rodzicami. Skoczek nie ujawnia zbyt wielu informacji ze swojego życia prywatnego, lecz na jaw wypłynęła informacja dotycząca adopcji dziewczynki z Afryki.