Archiwum strony

Thomas Morgenstern czuje się już dużo lepiej po upadku w Titisee-Neustadt (Niemcy) i będzie w stanie konkurować na 62. Turnieju Czterech Skoczni rozpoczynającym się w sobotę w Oberstdorfie.
Z okazji świąt przygotowaliśmy dla Was konkurs na temat Wojciecha Fortuny. Osoby, które odpowiedzą poprawnie na pytania zgarną książkę polskiego mistrza olimpijskiego i mistrza świata z Sapporo z 1972 roku.


Wielu trenerów, zawodników, kibiców, dziennikarzy, często używa sformułowań dotyczących skoczni narciarskich.
Usłyszeć możemy o profilach skoczni, rozbiegach, wybiegach, wieżach sędziowskich, stanowiskach trenerskich itp.
W pierwszym konkursie w Engelbergu zwyciężył Manuel Fettner, który skoczył odpowiednio 132,5 i 122,5 m. Najlepiej z naszych skoczków spisał się Jakub Wolny. 
W dwóch seriach treningowych najlepszy okazał się Manuel Fettner, który w pierwszej serii uzyskał 126,5 m, a w drugiej 131 m.
W dniu dzisiejszym czekają nas emocje związane z Pucharem Kontynentalnym, który dziś i jutro odbędzie się szwajcarskim Engelbergu HS-137. 

Wśród 76. skoczków zobaczymy także Polaków. Wystartują:  Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Przemysław Kantyka, Jakub Wolny, Krzysztof Miętus, Bartłomiej Kłusek, Andrzej Zapotoczny.


Start pierwszej serii zaplanowany jest dziś ona godzinę 14:00.  Dwie godziny wcześniej odbędzie się oficjalny trening.


Lista startowa I serii

Klasyfikacja generalna CoC TUTAJ


Źródło: Informacja własna
Początek tego sezonu w wykonaniu biało-czerwonych, jest wprost wyśmienity. Dlatego z ciekawośći porównałem i wypisałem wyniki Polskich skoczków w pierwszym periodzie Pucharu Świata (czyli od inauguracji do Turnieju Czterech Skoczni) od sezonu 2000/2001. Jak łatwo się domyślić, najwięcej punktów zdobywała nasza lokomotywa - Adam Małysz. Dzięki "Orłowi z Wisły" I period sezonu 2001/2002 zaliczmy jako 2 najlepszy.
Więcej wam nie zdradzę, by moglibyście sami wgłębić się w statystykę.

Źródło: Informacja własna