PŚ Pań Sapporo: Dominacja Takanashi

Unknown | 12.1.14 | 0 komentarze

Podczas gdy Europa pogrążona była we śnie, w japońskim Sapporo rozegrano drugi konkurs Pucharu Świata na skoczni HS 100. Po raz kolejny zwycięstwo przypadło Sarze Takanashi.

Mistrzyni świata nie tak łatwo daje odebrać sobie prowadzenie w konkursach pucharowych. Do tej pory ustąpiła tylko raz, a dziś, wygrała po raz szósty. Japonka oddała dziś skoki na 97,0 i 91,0 m. Drugie miejsce wywalczyła Coline Mattel z wynikiem 90,0 i 91,0 m.Trzecia była dziś zwyciężczyni z Czajkowskiego, Irina Avvakumova. Rosjanka uzyskała odległości równe 91,0 oraz 87,5 m.

Dalej, na miejscu czwartym uplasowała się Kanadyjka Atsuko Tanaka, która ustanowiła dziś swój najlepszy życiowy wynik. Do pierwszego w karierze podium zabrakło jej tylko 0,1 pkt. Na miejscu piątym, awansem z miejsca 14. po najdłuższym skoku drugiej serii znalazła się Amerykanka Lindsey Van. Szóstą zawodniczką okazała się Maja Vtic, a siódma Jessica Jerome.

W klasyfikacji generalnej prowadzi oczywiście niezłomna Sara Takanashi, na drugim miejscu ze stratą 225 pkt plasuje się Irina Avvakumova. Trzecia natomiast jest Carina Vogt, a do Rosjanki traci tylko 29 pkt.