Archiwum strony

IO Soczi: Pierwsze treningi pań na RusSki Gorki

Unknown | 8.2.14 | 0 komentarze

Sara Takanashi i Daniela Iraschko-Stolz dominują w pierwszym treningu na skoczni HS 106 na olimpijskiej skoczni w Soczi. Już we wtorek panie staną przed historyczną szansą rywalizacji o medale olimpijskie.


Zakończyła się już pierwsza seria treningowa, w której najlepsza była Sara Takanashi z wynikiem 98,0 m. Drugi wynik należał do Danieli Irashko-Stolz - 97,0 m. Na miejscu trzecim uplasowała się Niemka Carina Vogt z odległością 95,5 m.

Dobre wyniki osiągnęły też czwarta Atsuko Tanaka (96,0 m), piąta Maja Vtic (93,5 m), i szósta Taylor Henrich (94,0 m). Dalej znalazły się Yuki Ito i Evelyn Insam (obie po 93,0 m) i Spela Rogelj (92,5 m). Pierwszą dziesiątkę tej serii treningowej zamyka Norweżka Line Jahr (92,0 m).


W drugiej serii treningowej najlepiej spisała się Daniela Iraschko-Stolz, która jako jedyna osiągnęła 100,0 m i tym samym pokonała Sarę Takanashi. Japonka tym razem uzyskałą odległość 99,5 m. Trzecia była jej rodaczka - Yuki Ito ze skokiem na 97,5 m.

Świetny wynik uzysała również Katja Pozun - 99,0 m, na pozycji piątej były ex-aequo Maja Vtic (98,5 m) oraz Coline Mattel (99,0 m). Dalej uplasowały się Julia Clair (97,5 m), Atsuko Tanaka i Evelyn Insam (po 96,0 m). Dziesiąta była Maren Lundby (96,5 m). W tej serii nie udało się uplasować w czołówce Carinie Vogt, która po osiągnięciu 94 m była dopiero 11.


Trzecią serię ponownie zdominowała Daniela Iraschko-Stolz, która osiągnęła najlepszą odległość równą 99,0 m i po raz kolejny wyprzedziła drugą Takanashi. Japonka w tej próbie skoczyła na 96,5 m. Na miejsce trzecie wskoczyła Słowenka Maja Vtic z drugą odległością rundy - 98,5 m.

Swoją długość skoku w stosunku do poprzednich poprawiła Carina Vogt, która tym razem uzyskała 96,5 m co dało jej czwartą lokatę. Jako piąta zakończyła trening Yuki Ito, szósta była skacząca dla Kanady Atsuko Tanaka, a siódma - najlepsza z Amerykanek Lindsey Van. Wszystkie trzy panie w tej serii osiągnęły rezultat 97,5 m. Pierwszą dziesiątkę tej serii zamykają Spela Rogelj (96,5 m), Julia Clair i Taylor Henrich (obie po 96,0 m).


Powracająca po kontuzji Sarah Hendrickson nie może zaliczyć dzisiejszego treningu do udanych. Amerykanka wzięła udział w drugiej i trzeciej serii gdzie była kolejno 28. (81,5 m) i 27. (76,0 m) skacząc z niższej belki niż pozostałe zawodniczki. Pierwsze występy pań potwierdzają świetną dyspozycję zarówno Takanashi jak i Iraschko, między którymi rozegra się zacięta walka o złoto.

Już jutro o godzinie 12:00 kolejny trening pań.

Źródło: informacja własna

Kategorie: , , , , , ,


0 komentarze

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA