PŚ Pań Hinzenbach: Takanashi wygrywa, Pałasz 28.

Unknown | 1.2.14 | 0 komentarze

Sara Takanashi po raz kolejny w sezonie została zwyciężczynią konkursu z cyklu Pucharu Świata Kobiet.

Im bliżej Igrzysk w Soczi tym więcej zwycięstw ma na koncie młodziutka Takanashi. Tym razem  dołączyła do swojej puli pierwsze miejsce na skoczni w Hinzenbach, które wywalczyła skokiem  na 90,0 m. Na miejscu drugim zakończyła konkurs Daniela Iraschko-Stolz, druga pretendentka do olimpijskiego podium. Austriaczka w drugiej serii skoczyła 90,5 m. Na pozycję trzecią spadła, prowadząca po pierwszej serii, Maja Vtic, która po długim oczekiwaniu na swój skok wylądowała na 85 metrze.

Tuż za podium uplasowały się Carina Vogt (86,5 m) i Yuki Ito (83,5 m). W czołowej dziesiątce znalazły się także Ramona Straub, Irina Avvakumova, Julia Kykkaenen, Eva Logar i Ursa Bogataj. Magdalena Pałasz, która po raz pierwszy zakwalifikowała się do serii finałowej, zakończyła konkurs na miejscu 28. ze skokiem na  74,5 m. W efekcie na koncie Magdy pojawiły się pierwsze 3 punkty Pucharu Świata Kobiet.