XXVI. Turniej Beskidzki: Paweł Wąsek, Patryk Hutyra i Robert Ryś wygrywają w Roznovie

Aga Pająk | 20.6.14 | 1 komentarze

Petr Sablatura
Wczoraj na skoczniach w Roznovie p.R. odbyły się pierwsze konkursy z XXVI. Turnieju Beskidzkiego. Tryumfowali m.in. Paweł Wąsek, Patryk Hutyra i Robert Ryś.

Na obiekcie K9 najlepszy okazał się być Tymoteusz Cienciała, który dwukrotnie uzyskał 8,5 metra. Drugie miejsce zajął Lukas Matusinsky (8,5 m i 8,5 m), a trzeci był Tom Hanak (7,5 m i 8 m).

Wśród 9- i 10-latków równych sobie nie miał Filip Krenek (14,5 m i 14,5 m). Na podium obok niego stanęli Daniel Skarka (13,5 m i 13,5 m) oraz Jiri Dohnal (13 m i 12,5 m).
Czwarty był Jan Vambera (11,5 m i 13 m), a piąty Matej Sikola (12 m i 12,5 m).

Najlepszy w kategorii urodzonych w latach 2003 i 2004 był Robert Ryś (34,5 m i 31 m) z LKS Olimpia Goleszów. Drugi był Petr Vaverka (31 m i 33,5 m). Na najniższym stopniu "pudła" stanął Jiri Konvalinka (32,5 m i 32,5 m).
Dalej kolejno miejsca zajęli David Pesta (30 m i 29 m) i Daniel Slama (28,5 m i 29,5 m).

Patryk Hutera skokami na odległość 35,5 m i 37 metrów wywalczył sobie tryumf w kategorii dzieci, którzy przyszli na świat w 2001 i 2002 roku. Drugie miejsce przypadło Lukasowi Kohlbergerowi (35 m i 34,5 m), a trzecie zajął Petr Sablatura (35 m i 35 m).
Tuż za nimi miejsce zajął kolejny z Polaków - Jakub Harat (34,5 m i 35 m). Czołową "5" zamknął Radek Rydl (37,5 m i 36 m).

Wśród młodzieńców z dużą przewagą wygrał Paweł Wąsek (65 m i 78 m). Dwie kolejne pozycje także przypadły naszym reprezentantom - Kacprowi Konior (67 m i 72 m) i Bartoszowi Czyż (63,5 m i 72 m).
Czwarte miejsce zajął Sebastian Kellerman (63,5 m i 70 m), a piąte Robert Szymeczek (64,5 m i 62 m).

Pełne wyniki - Roznov p.R.:

Kolejne zawody odbędą się w Kozlovicach, Trincu i Frenstacie p.R. Turniej zakończy się w niedzielę (22.06.).

źródło: skokyfren.cz

Kategorie: , , , ,