FIS Cup Pań Frenstat p.R.: Gladyszewa wygrywa, Szwab 13.

Unknown | 29.8.14 | 0 komentarze

Dzisiejszy konkurs Pań z cyklu FIS Cup w czeskim Frenstacie zakończył się zwycięstwem Anastasiji Gladyszewy. Najlepszą z Polek była Joanna Szwab, któa zakończyła rywalizację na 13. pozycji.

Gladyszewa umocniła swoje prowadzenie z pierwszej serii (97,5 m) skokiem na odległość 94,5 m i tym samym zwyciężyła w pierwszym konkursie FC w Czechach. Drugą z najlepszych zawodniczek była Michaela Dolezelova (94 i 94,5 m), a na najniższym stopniu podium stanęła Alexandra Kustowa (95 i 91,5 m).

Dalej uplasowały się dwie Amerykanki, Nita Englund (87 i 91,5 m) oraz Nina Lussi (90 i 90,5 m) oraz dwie Czeszki, Barbora Blazkova (89,5 i 86,5 m) i Karolina Indrackova (84 i 88,5 m).

Pierwszy konkurs w historii, w którym nasz kraj reprezentowały aż cztery zawodniczki okazał się pechowy dla Magdaleny Pałasz, która po upadku w pierwszej serii ostatecznie zakończyła rywalizację na 16. miejscu (64 i 82 m). Najlepszą Polską była natomiast Joanna Szwab, która z wynikiem76,5 m utrzymała 13. lokatę zajmowaną po pierwszym skoku (75,5 m). Miejsce 17. w swoim pierwszym starcie wywalczyła Anna Twardosz (64,5 i 69,5 m), a 20. była Kinga Rajda (60,5 i 61 m).

W klasyfikacji generalnej prowadzi w dalszym ciągu Gianina Ernst. Magdalena Pałasz jest na miejscu 13., Joanna Szwab zajmuje 26. lokatę, Anna Twardosz po pierwszym starcie zajmuje miejsce 48., a Kinga Rajda jest na 50. pozycji.