Archiwum strony

LGP Pań Ałmaty: Takanashi najlepsza na treningu

Unknown | 19.9.14 | 0 komentarze

Sara Takanashi zdeklasowała rywalki we wszystkich trzech seriach treningowych przed sobotnim konkursem Letniej Grand Prix. W konkursie wystartuje także debiutantka Magdalena Pałasz.


W pierwszej serii treningowej Takanashi skoczyła na 99,5 m co dało jej prowadzenie przed drugą Mają Vtic i trzecią Iriną Awwakumową (obie po 98 m). Czwarta była Yuki Ito (97 m), a piąta Katharina Althaus (96 m). Magdalena Pałasz, nasza jedyna reprezentantka i zarazem debiutantka w Letniej Grand Prix w perwszym skoku uzyskała odległość 81 metrów co dało jej 23. lokatę.

W drugiej serii skoków treningowych japońska mistrzyni jako jedyna pokonała granicę 100 m i z wynikiem 101,5 m aż o 19,6 punktu wyprzedziła Katharinę Althaus (91,5 m). Trzecie miejsce po raz kolejny przypadło Awwakumowej, tym razem natomiast ex aequo z Yuki Ito (obie po 96,5 m). Na czwartej pozycji znalazła się Kaori Iwabuchi (93,5 m), a na piątym Eva Logar (95,0 m) . Skok w drugiej serii był najlepszą próbą Magdaleny Pałasz, uzyskała w nim wynik 82,5 m, co dało jej 22. lokatę.

Trzecia seria potwierdziła już tylko wspaniałą dyspozycję Takanashi. Japonka po raz kolejny objęła prowadzenie skokiem na 97 m. Drugie miejsce przypadło jej rodaczce, Yuki Ito z odległością 96,5 m. Trzecia była Julia Kykkaenen  wynikiem 91 m. W czołówce, na pozycji czwartej po raz kolejny znalazła się Katharina Althaus przed piątą Evelyn Insam (obie po 90 m). Trzecia próba Magdy zakończyła się wynikiem 73,5 m, nasza reprezentantka była po tym skoku 24.

Pełne wyniki treningu

Źródło: fis-ski.com

Kategorie: , , , , ,


0 komentarze

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA